آرایشی و بهداشتی

نمایش 1–12 از 16 نتیجه

همان طور که میدانید محصولات شیمیایی و گیاهی زیادی در بازار وجود دارد که هر کدام خواص و مزایای منحصر به فرد خود را دارد . بین صابون گیاهی و صابون شیمیایی به عنوان یک محصول بهداشتی همیشه رقابت زیادی بوده است . از مزیت های صابون شیمیایی میتوان به سرعت عملکرد و عیب بزرگ این محصول عوارض همیشگی اش میباشد . اما صابون گیاهی با بدن سازگاری بیشتری دارد ولی زمان بیشتری را نیاز دارد تا تاثیرش را روی پوست بگذارد . حال باید بدانیم که چه صابونی برای چه نوع پوستی مناسب است و برای پوست ما بهترین انتخاب کدام صابون گیاهی خواهد بود . باید به این نکته اشاره کنم که پوست های خشک نیاز به صابون های ملایم و چرب و همچنین پوست های چرب ، نیازمند صابون های خشک میباشند .

انواع پوست :

پوست معمولی : چنانچه به صورت مرتب پوست شسته شود ، احساس خشکی و در غیر اینصورت احساس چربی پوست خواهید کرد .

پوست خشک : پس از شتسشو و استحمام احساس کشیدگی و ترک خوردگی در پوست احساس میکنید و در بعضی مواقع پوسته ریزی های پراکنده دیده میشود .

پوست چرب : معمولا این افراد پوستی براق دارند که پس از شستشو هم احساس میکنند پوستشان به خوبی تمیز نشده است .

پوست مختلط : این افراد کسانی هستند که در وسط صورتشان ، احساس چربی و در مناطق نزدیک به موهای سر، احساس خشکی میکنند .

انواع صابون گیاهی :

صابون های گیاهی دارای تنوع بسیار زیادی میباشند که در اینجا به صورت خلاصه به خواص آن ها اشاره خواهیم کرد . با ما همراه باشید .

صابون نخود و تخم مرغ : به دلیل دارا بودن پروتئین تخم مرغ به همراه مواد مغذی نخود موجب رشد و تقویت فولیکول مو شده و باعث صافی مو می گردد و از خشکی و شکنندگی آن جلوگیری می کند.

صابون سدر و حنا :  ریزش مو را کاملاً کنترل کرده و باعث تقویت آن می شود، همچنین از روند سفید شدن مو جلوگیری می کند. افرادی که از ضعیف بودن ریشه مو رنج می برند می توانند با استفاده از این محصول ریشه موی خود را تقویت نمایند و حرارت سر خود را تا حد مطلوبی کاهش دهند .

صابون دارچین و عسل : حاوی ترکیب خاصی از شیر کامل و دارچین است، این صابون به درمان آکنه و جلوگیری از عفونت های پوستی کمک کرده و به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی عمل میکند.

صابون شیر و عسل : حاوی ترکیب خاصی از شیر کامل و عسل است، این صابون خاصیت آبرسانی به پوست را دارد و موجب شادابی و طراوت پوست می گردد. این صابون لیفتینگ پوست را در حد طبیعی نگه می دارد و سلول های پوستی را تغذیه می کند.

صابون سیاه  : از بین برنده چربی پوست است و برای پوست چرب بسیار عالیست. همچنین جهت نرمی و شادابی پوست مؤثر است. با استفاده از این محصول شما می توانید انواع لک و تیرگی پوست را تا حد خیلی زیادی رفع نمایید .

اسکرول به بالا

تنها عطر ۱۰۰درصد طبیعی

ایران

بدون اسانس ، بدون پایه ، مورد تایید آزمایشگاه مرکزی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی