عسل مرکبات

عسل مرکبات

1 نقد مشتری

70.000 تومان140.000 تومان

عسل مرکبات اکسیرحیات تقويت كننده حافظه و انرژی زا است، همچنین باعث تقویت معده می شود، باد شکن است و  برای تأمین کمبود ويتامين c مناسب است، ضد تهوع و سم زداست و نرم کننده سينه مي‎باشد.

وزن بسته بندی »» 0.5 و 1 کیلوگرم

 • 500 گرم
 • یک کیلوگرم
پاک کردن

عسل مرکبات اکسیرحیات تقویت کننده حافظه و انرژی زاست، همچنین باعث تقویت معده می شود، بادشکن است و برای تأمین کمبود ویتامین c مناسب است، ضد تهوع و سم زداست و نرم کننده سینه می‎باشد. برای سرما خوردگی، کاهش ورم های بدن مفید است، ضد عفونی کننده می باشد و تصفیه کننده خون و اشتهاآور است. همچنین این عسل مفید برای ناراحتی‎های صفرا، سکسکه، کرم های روده، مفید برای سرطان های معده. ازدیاد متابولیسم پایه و پیشگیری از انواع سرطان‎ها می باشد. مسکن، کاهش دهنده کلسترول، ضد باکتری و قارچ است.

برخی از خواص دارویی عسل مرکبات:

 • ضد تهوع و سم
 • نرم کننده سینه
 • مفید برای سرماخوردگی
 • کاهش ورم‌های بدن
 • ضد عفونی کننده
 • تصفیه خون
 • اشتها آور
 • کاهش کلسترول
 • عسل مرکبات ضد باکتری و قارچ است

شرکت اکسیرحیات در زمینه محصولات کندو بطور ویژه ای فعالیت کرده است و تمامی محصولات کندو را عرضه می کند. عسل های جمع آوری شده در این مجموعه، دارای تأییدیه آزمایشگاهی و کاملاً طبیعی هستند،  ضمن اینکه این عسل ها حرارت داده نشده اند.

فرآیند تولید عسل:  فرایند تولید عسل توسط زنبور عسل پیچیده است. زنبورهای کارگر به وسیله زبان خرطوم مانند خود شهد را از درون گل ها می مکند و در کیسه عسلی خود که در واقع شکم دوم زنبورعسل هست دخیره می کنند. در این کیسه شهد با آنزیم ها و بزاق زنبورعسل مخلوط می شود.  زنبورهای عسل دو شکم دارند یک شکم که از آن برای ذخیره شهد استفاده می کنند و شکم دیگر که برای هضم غذای خودشان هست. شکم دوم زنبورعسل می تواند حدود ۷۰ میلی گرم شهد ذخیره کند یعنی معادل وزن خود زنبور! و برای اینکه این شکمش را پر از شهد کند باید از حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ گل بازدید کند.

وقتی زنبور عسل به کندو می رسد شهد جمع آوری شده را به زنبورهای کارگر داخل کندو منتقل می کند و یا به صورت نارس آن را رها می کند و مجدداً به سمت جمع آوری شهد می رود. زنبورهای داخل کندو شهد موجود در شکم زنبور دیگر را می مکند و به طور مرتب این شهد را دهان به دهان می کنند و آن را با آنزیم های خاصی که بدنشان ترشح می کند مخلوط می کنند و در طی این فرایند قندهای مرکب موجود در شهد را به قندهای ساده تبدیل می کنند.

بیشتر قند مرکب موجود در شهد ساکارز می باشد و درواقع ساکارز ترکیب فروکتوز و گلوکز می باشد و زنبورعسل با ترشح آنزیم های خاص  ساکارز را تبدیل به فروکتوز و گلوکز می کند. این کار زنبورعسل باعث می شود که مصرف شهد برای زنبورها راحت تر شده و در مقابل حمله باکتری ها هم ایمن شود.

تصور اشتباهی در بین بعضی وجود دارد که عسل را مدفوع زنبور عسل می دانند در صورتی که سیستم گوارش زنبور با سیستم تولید عسل آن کاملا مجزاست و زنبور عسل که سرآمد همه حشرات هست هرگز داخل کندو مدفوع نمی کند.

طریقه مصرف: روزانه ۲ قاشق غذاخوری از این عسل در وعده صبحانه و یا بصورت شربت عسل میل نمایید.

شماره ثبت: ۵۸۷۱۱

شماره مجوز انجمن ارگانیک فروشگاه: ۹۵/۱۰۵/الف         ‎

۰/۵ (۰ نظر)

اطلاعات مازاد

وزن

,

1 دیدگاه برای عسل مرکبات

 1. عباسی

  برای سرماخورگی چطور استفاده کنیم

  • مدیر سایت

   با سلام
   در طول روز ۲ قاشق غذاخوری مصرف کنید
   میتونید خالی استفاده کنید و یا شربت آبلیمو عسل درست کنید

   سالم باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تنها عطر ۱۰۰درصد طبیعی

ایران

مورد تایید آزمایشگاه مرکزی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی