عسل آنغوزه

عسل آنغوزه

1 نقد مشتری

140.000 تومان

عسل طبیعی آنغوزه یکی از بهترین عسل ها جهت تقویت سیستم عمومی بدن و محرک نیروی جنسی میباشد. به دلیل دارا بودن ترکیبات سولفور در آن، بوی تند و طعمی تلخ دارد. پوشش گیاهی بعضی از دشت های بلوچستان از گیاه آنغوزه تشکیل شده است در نتیجه زنبور و کندوی عسلی که در این منطقه قرار داشته باشد از این نوع گیاه تغذیه میشود. عسل طبیعی آنغوزه بدون استفاده از اسانس و یا طعم دهنده خاصی ، کاملا خالص و با خواص بی نظیر گیاه آنغوزه در این مناطق تشکیل میگردد.

وزن بسته بندی »» 1 کیلوگرم

موجودی: در انبار موجود نمی باشد

شناسه محصول: 6156 دسته بندی ها: برچسب ها: برند :

عسل طبیعی آنغوزه یکی از بهترین عسل ها جهت تقویت سیستم عمومی بدن میباشد. به دلیل دارا بودن ترکیبات سولفور در آن، بوی تند و طعمی تلخ دارد. رزین موجود در آنغوزه به عنوان خلط آور، ضدنفخ، ضد اسپاسم روده ای مورد استفاده قرار می گیرد .عسل آنغوزه از دشت های بلوچستان تهیه شده و پس از انجام تست در آزمایشگاه به محصولات داخل فروشگاه اضافه میشود.

گیاه آنغوزه در نواحی استپی و بیابانی ایران مانند خراسان، بلوچستان و مناطق مختلف رویش دارد . بنابراین این عسل را بیشتر میتوان در این مناطق یافت. کندوها و زنبورهایی که در این مناطق هستند غالبا از این نوع پوشش گیاهی برای تغذیه استفاده میکنند. در نتیجه عسلی که در این منطقه به عمل می آید با نام عسل طبیعی آنغوزه بدون استفاده از اسانس و یا طعم دهنده ، کاملا خالص و با خواص بی نظیر گیاه آنغوزه تشکیل میشود.

از دیگر خواص عسل طبیعی آنغوزه:

 • محرک نیروی جنسی است
 • مفید برای مشکلات عصبی از جمله صرع و تشنج
 • دفع انگل و انواع کرم های معده و روده
 • ادرارآور و ضد سوزش ادرار است
 • برطرف کننده بلغم است
 • هضم کننده غذا است
 • کمک کننده به درمان رماتیسم و نقرس و سیاتیک است
 • برای درد کمر و مفاصل مفید است
 • درمان کننده امراض سینه از جمله آسم است
 • برای درمان تب‌ها سودمند است
 • درمان کننده بواسیر
 • برای درمان ذات‌الریه، برونشیت و سرفه و سرماخوردگی به کار می‌رود
 • عسل آنغوزه کاهش دهنده فشار خون

شرکت اکسیرحیات در زمینه محصولات کندو بطور ویژه ای فعالیت کرده است و تمامی محصولات کندو را عرضه می کند. عسل های جمع آوری شده در این مجموعه، دارای تأییدیه آزمایشگاهی و کاملاً طبیعی هستند،  ضمن اینکه این عسل ها حرارت داده نشده اند.

فرآیند تولید عسل طبیعی آنغوزه :  فرایند تولید عسل توسط زنبور عسل پیچیده است. زنبورهای کارگر به وسیله زبان خرطوم مانند خود شهد را از درون گل ها می مکند و در کیسه عسلی خود که در واقع شکم دوم زنبورعسل هست دخیره می کنند. در این کیسه شهد با آنزیم ها و بزاق زنبورعسل مخلوط می شود.  زنبورهای عسل دو شکم دارند یک شکم که از آن برای ذخیره شهد استفاده می کنند و شکم دیگر که برای هضم غذای خودشان هست. شکم دوم زنبورعسل می تواند حدود ۷۰ میلی گرم شهد ذخیره کند یعنی معادل وزن خود زنبور! و برای اینکه این شکمش را پر از شهد کند باید از حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ گل بازدید کند.

وقتی زنبور عسل به کندو می رسد شهد جمع آوری شده را به زنبورهای کارگر داخل کندو منتقل می کند و یا به صورت نارس آن را رها می کند و مجدداً به سمت جمع آوری شهد می رود. زنبورهای داخل کندو شهد موجود در شکم زنبور دیگر را می مکند و به طور مرتب این شهد را دهان به دهان می کنند و آن را با آنزیم های خاصی که بدنشان ترشح می کند مخلوط می کنند و در طی این فرایند قندهای مرکب موجود در شهد را به قندهای ساده تبدیل می کنند.

بیشتر قند مرکب موجود در شهد ساکارز می باشد و در واقع ساکارز ترکیب فروکتوز و گلوکز می باشد و زنبورعسل با ترشح آنزیم های خاص  ساکارز را تبدیل به فروکتوز و گلوکز می کند. این کار زنبورعسل باعث می شود که مصرف شهد برای زنبورها راحت تر شده و در مقابل حمله باکتری ها هم ایمن شود.

اما عسل چگونه تغلیظ می شود؟

به خاطر بال زدن سریع زنبورها آب اضافی موجود در عسل تبخیر می شود و به حدود ۱۸ درصد می رسد. جالب است بدانید که زنبورعسل هرگز نمی خوابد و اگر شما در شب بین کندوها قدم بزنید صدای وزوز زنبورها که مشغول تبخیر آب عسل و یا دهان به دهان کردن آن می باشند میشنوید. بعد از اینکه زنبورعسل ساکارز را تبدیل به فروکتوز و گلوکز کرد و عسل را هم تغلیظ کرد آن را در خانه های شش ضلعی ذخیره میکند و با لایه ای از موم نازک که ما به آن پولک می گوییم درب استوانه را پلمپ می کند تا زمانی که یا خود زنبورها عسل را بخورند و یا زنبوردار عسل را برداشت کند.

بد نیست بدانیم که در مناطقی از کشور که رطوبت موجود در هوا بسیار بالاست و نزدیک دریا هستند زنبور نمی تواند میزان آب را به مقدار مطلوب برساند و به همین دلیل این عسل ها رقیق تر هستند اما در مناطق کوهستانی و خشک زنبور به راحتی رطوبت عسل را کنترل می کند.

تصور اشتباهی در بین بعضی وجود دارد که عسل را مدفوع زنبور عسل می دانند در صورتی که سیستم گوارش زنبور با سیستم تولید عسل آن کاملا مجزاست و زنبور عسل که سرآمد همه حشرات هست هرگز داخل کندو مدفوع نمی کند.

طریقه مصرف عسل آنغوزه:

روزانه ۲ قاشق غذاخوری از این عسل در وعده صبحانه و یا بصورت شربت عسل میل نمایید.

شماره ثبت: ۵۸۷۱۱

شماره مجوز انجمن ارگانیک فروشگاه: ۹۵/۱۰۵/الف         ‎

۰/۵ (۰ نظر)

1 دیدگاه برای عسل آنغوزه

 1. طیرانی

  سلام بیشتر برای چه بیماری هایی خوبه

  • مدیر سایت

   با سلام
   برای تقویت سیستم ایمنی بدن عالیه و کلا تقویت کننده خوبیه

   سالم باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تنها عطر ۱۰۰درصد طبیعی

ایران

مورد تایید آزمایشگاه مرکزی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی