آبغوره (بدون نمک و نجوشیده)

آبغوره (بدون نمک و نجوشیده)

26.000 تومان

آبغوره تقویت کننده معده و کاهش دهنده حرارت خون و صفراست، همچنین رفع‌کننده تشنگی می‎باشد، جهت تقویت بدن و از بین بردن سستی اعضا مفید است و عامل استحکام آن‌هاست.

حجم بسته بندی »» 1 لیتر

آبغوره سنتی تقویت کننده معده و کاهش دهنده حرارت خون و صفراست، همچنین رفع‌کننده تشنگی می باشد، جهت تقویت بدن و از بین بردن سستی اعضا مفید است و عامل استحکام آن‌هاست. این آبغوره نجوشیده می باشد و بدون نمک است.

از دیگر خواص آبغوره می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دفع رطوبات بدن، کمک به هضم غذا، تقویت کننده کبد، تسکین التهاب، حرارت و اسهال، تقویت معده، برطرف کردن ورم گلو، ضدعفونی روده  آبغوره اکسیرحیات بطور سنتی تهیه شده و بدون نمک است و نجوشیده می باشد. از آنجایی که آبغوره محتوی ویتامینC است، می‌تواند التهاب مخاط دهان و خونریزی لثه‌ها که ناشی از کمبود این ویتامین باشد را کاهش دهد. به علاوه به دلیل ترکیبات ضد عفونی‌کننده، پاک‌کننده معده و روده است و در دفع کرم روده نیز مؤثراست.

آبغوره صفرابر است و کمک به دفع زردی می‌کند و هم‌چنین می‌تواند باعث تقویت کبد شود. از طرفی به دلیل داشتن اسیدهای آلی پتاسیم‌دار برای درمان پا درد و کمر‌ درد، درد سیاتیک و روماتیسم مفید است. آبغوره مدر است و هم‌چنین به دفع سموم از طریق کلیه‌ها کمک می‌کند. این چاشنی خاصیت کاهش حرارت بدن و رفع عطش را هم دارد، که بدین جهت در موارد تب و سل ریوی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. از طرفی محرک اشتها بوده و افزودن کمی از آن به غذا می‌تواند باعث طعم مطلوب آن شده و به افزایش جذب املاح معدنی به ویژه آهن مواد‌ غذایی غیرحیوانی مانند حبوبات کمک کند.

مصرف آبغوره در خانم‌ها می تواند در باز شدن قاعدگی مؤثر باشد. به علاوه این چاشنی در درمان اسهال ساده نیز نقش دارد.

طریقه مصرف:

از لحاظ طب سنتی آبغوره طبع سرد دارد و برای افراد سرد مزاج و کسانی که ممکن است دچار ضعف اعصاب باشند توصیه نمی‌شود. همچنین افراد باردار باید به طور محدود این چاشنی را مصرف کنند.

شماره ثبت: ۵۸۷۱۱

شماره مجوز انجمن ارگانیک فروشگاه: ۹۵/۱۰۵/الف

۰/۵ (۰ نظر)

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آبغوره (بدون نمک و نجوشیده)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تنها عطر ۱۰۰درصد طبیعی

ایران

مورد تایید آزمایشگاه مرکزی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی