سویق عام (گندم و جو)

سویق عام (گندم و جو)

12.000 تومان

سویق عام (گندم و جو) کمک به درمان یبوست، تسکین التهاب و تشنگی، مناسب برای کودکان و زنان باردار، استخوان را تقویت می کند و گوشت را می رویاند، افزایش دهنده قوای جنسی و تقویت کننده رشد است، همچنین در درمان کم خونی مؤثر است.

وزن بسته بندی »» 400 گرم

سویق عام (گندم و جو) به درمان یبوست کمک می کند، تسکین دهنده التهاب و تشنگی است، مناسب برای کودکان و زنان باردار می باشد، استخوان را تقویت می کند و گوشت را می رویاند، افزایش دهنده قوای جنسی و تقویت کننده رشد است، همچنین در درمان کم خونی مؤثر است.

هر چند سویق جو از سویق گندم، سردتر است، امّا از آن روى که گندم نسبت به جو آب بیشترى مصرف می کند، سویق گندم سردکنندگىِ بیشترى براى بدن دارد و بویژه رطوبت‏ بخشى آن به طبع انسان، بیشتر است. به همین دلیل، براى کسانى که به رطوبت‏ بخشى به بدن نیاز دارند، سودمندى بیشترى دارد. برعکس، سویق جو، براى کسانى که به خشک کردن طبعْ نیاز دارند، مناسب‏ تر است.

سویق عام مخلوط یکسانی از سویق جو و گندم است و برای همه افراد با هر طبعی مناسب است و خواص ویژه هر دو سویق را بطور یکجا دارد و به همین دلیل به این نام (عام؛ عمومی) مشهور است.

امام صادق علیه السلام می‎فرمایند: سویق گوشت را می‎رویاند و استخوان را محکم می‎کند. به کودکانتان در خردسالی سویق بدهید، چرا که گوشت را می رویاند و استخوان را محکم می سازد.

سایر خواص ویژه سویق عام:

  •  بهترین جایگزین فولیک اسید و قرص آهن
  • مناسب جهت کاهش تب
  • استخوان ساز و تقویت کننده عضلات و مفاصل است
  • خانم باردار مصرف کند فرزندش معلول بدنیا نمی‎آید
  • مفید برای رشد کودکان
  • تقویت کننده ساق پا (مناسب برای کسانی که نمی‎توانند راه بروند، ورزشکاران، شکستگی استخوان، پوکی استخوان و…)

طریقه مصرف سویق عام:

به صورت خشک قبل از غذا جهت کمک به لاغر شدن، و بعد از غذا کمک به جذب غذا و چاق شدن می نماید، جهت برطرف نمودن یبوست یک قاشق غذاخوری از آن را داخل یک لیوان آب ریخته و میل نمایید.

شماره ثبت: ۵۸۷۱۱

شماره مجوز انجمن ارگانیک فروشگاه: ۹۵/۱۰۵/الف

۰/۵ (۰ نظر)

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “سویق عام (گندم و جو)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تنها عطر ۱۰۰درصد طبیعی

ایران

مورد تایید آزمایشگاه مرکزی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی