پوست و مو

از بین بردن جای زخم صورت در خانه

درمان زخم صورت

از بین بردن جای زخم  از روی صورت و پوست  در خانه

یکی از مشکلات و اختلالات پوستی که خیلی از افراد از آن رنج می‎برند، بر جای ماندن رد و آثار زخم و بخیه است. در این مقاله راه‎های از بین جای زخم‎ها را از دیدگاه طب سنتی مورد بررسی قرار می‎دهیم.

از بین بردن جای زخم از روی صورت و پوست و بخیه با چند راه مؤثر ممکن است. اگر به طور ناگهانی بخشی از پوست شما زخمی شده است و جای زخم از روی صورت و پوست و بخیه روی آن هنوز باقی مانده است برای محو کردن آن نکات و روش هایی را در این بخش برایتان شرح می‎دهیم.

زخم های سطحی

بعضی از مواقع در اثر خراشیدگی پوست به یک سطح خشن یا سوختگی‎های ملایم یا آفتاب سوختگی، فقط لایه رویی پوست (اپیدرم) یا قسمت میان پوست (درم) آسیب می‎بیند. به دنبال مراقبت، جای این نوع زخم‎ها خوب می‎شود و هیچ جوش‎گاهی به جا نمی‎ماند. فقط ممکن است پوست این ناحیه دچار تغییرات رنگدانه‎ای و پررنگ‎تر شود که درمان آن پرهیز از نور آفتاب و استفاده از ضدآفتاب و داروهای لایه بردار یا کمرنگ کننده پوست است.

زخم های عمیق

اگر زخمی عمیق باشد، بطوری که چربی‎ها و عضلات را درگیر کند، قطعاً با جوشگاه همراه است اما براساس وسعت زخم و نحوه ایجاد آن، جوشگاه متفاوت خواهد بود. اگر زخم و پارگی منظم باشد و بخیه بخورد جای کمی باقی خواهد ماند اما اگر بخیه نزنیم ممکن است به دلیل فاصله‎ای که بین لبه های زخم می‎افتد، اصطلاحاً گوشت اضافه یا جوشگاه‎های ضخیم ظاهر شود.

استفاده از کندر برای از بین  بردن جای زخم از روی پوست و صورت در خانه

یکی از موثرترین درمان‎های طبیعی برای از بین بردن جای بخیه و زخم استفاده از داروهایی از کندر است. این یک موضوع ثابت شده است که کندر خاصیت بهبود سازی و بازسازی پوست است. به علاوه کندر خاصیت ضد پیری برای پوست دارد و همچنین التهاب ناشی از زخم و بخیه روی پوست را می‌خواباند.

روغن کندر را تهیه کنید و از خواص شگفت انگیز آن در درمان چروک، از بین بردن زخم و جای بخیه استفاده کنید. می‌توانید روغن کندر را با روغن اسطوخودوس و روغن ویتامین E (جوانه گندم) و کمی روغن نارگیل و کرچک مخلوط کنید روی جای زخم بمالید.

جهت خرید روغن طبیعی میتوانید از طریق وب سایت اکسیر حیات اقدام کنید.

درمان جای زخم صورت با کندر

از بین بردن جای زخم از روی صورت و پوست و بخیه تازه در خانه

در این شرایط کار شما راحت تر است. روغن یا پماد گل همیشه بهار (کالندولا) را با روغن ویتامین E(جوانه گندم) مخلوط کنید و هر روز به جای زخم بمالید. این کار باعث می شود که پوست خیلی سریعتر التیام یابد. پوست را نرم می‌کند و خاصیت ضد التهابی آن پوست را به خوبی بهبود می‎بخشد.

ازبین بردن جای زخم سزارین در طب سنتی

این توصیه‎ها را انجام دهید تا جای بخیه را روی پوست خود محو کنید. برای زن‎هایی که زایمان سزارین را تجربه کرده‎اند معمولاً جای بخیه زیر شکمشان باقی می‌ماند می‌توانند از شر آن خلاص شوند تنها با کمی حوصله و داروی گیاهی

اگر زخم شما جدید بود، مثلاً یک ماه ، بسیار مهم است که از قرار گرفتن در معرض آفتاب اجتناب کنید. اشعه‌های مضر فرابنفش می‌تواند منجر به رنگدانه شدن جوش شود و وضعیت را بدتر کند. بنابراین قبل از این که در روز آفتابی بیرون بروید، اطمینان حاصل کنید که جای زخم را با ضد آفتاب مرغوب بپوشانید.

جای زخم و جوش را روزانه ماساژ دهید تا بهبود سریع‌تر و مؤثرتری حاصل شود. علاوه بر این ماساژ جای زخم و جوش از ایجاد و تولید بافت زخم جدید جلوگیری کرده و اغلب به کم کردن جای زخم قدیمی‌تر کمک می‌کند. این روش به عنوان یکی از سریع‌ترین، راحت‌ترین و مؤثرترین روش‌های خلاصی از جای زخم به خصوص ناشی از جراحی و تصادف در نظر گرفته می‌شود. برای نتیجه بهتر، ماساژ به همراه مرطوب کننده به افزایش گردش خون در ناحیه مورد نظر کمک کرده و باعث افزایش کلاژن شده که به وسیله آن فرآیند ترمیم سریع‌تر می‌شود. کرم کلاژن و کرم حلزون بهترین محصولاتی هستند که میتوانند در از بین بردن جای زخم کمک کننده باشند. جهت خرید کرم کلاژن طبیعی و خرید کرم حلزون طبیعی میتوانید از طریق وب سایت اکسیر حیات اقدام کنید.

درمان خانگی جای زخم با استفاده از آب لیمو

برای لایه برداری جای زخم و جوش، آب لیمو به عنوان یکی از لایه بردارهای طبیعی مشهور است. در طول تاریخ برای درمان و پاکسازی زخم استفاده می‌شده است. آب لیمو حاوی مقادیر زیادی اسید سیتریک بوده که به لایه‎برداری مؤثر پوست کمک می‌کند.

در مورد جای زخم، اسید مرکبات به از بین بردن لایه‌های بالایی پوست آسیب دیده کمک می‌کند و راه را برای ایجاد پوستی سالم و جدید هموار می‌کند. علاوه بر این آب لیمو به نرم کردن بافت‌های سخت که جای زخم و جوش را شکل داده‌اند کمک می‌کند و در نتیجه پاک سازی آن را تسهیل می‌کند. هر روز آب لیمو را در محل مورد نظر ماساژ دهید. همچنین علاوه بر از بین بردن جای زخم به روشن‌تر و سالم‌تر شدن پوست شما کمک خواهد کرد.

آب لیمو برای از بین بردن جای زخم صورت

عسل معجزه کننده در درمان جای زخم صورت

تا زخم تازه است و جای آن هنوز بسته نشده است، از عسل برای درمان جای آن استفاده کنید. در مرحله اول عسل جلوی رشد باکتری ها را با کاهش رطوبت انجام میدهد.

کافی است مقداری عسل را روی زخم بمالید و توسط پلاستیک روی آن را بپوشانید. برای گرفتن نتیجه بهتر پیشنهاد میشود ماسک عسل با آب لیمو و گلاب را تهیه کنید .

جهت خرید عسل طبیعی میتوانید از طریق وب سایت اکسیر حیات اقدام کنید

خرید عسل طبیعی

معجزه ای به نام ژل رویال برای از بین بردن زخم روی صورت

ژل رویال را می‎توان جادوی جوانی نامید. این ژل از محصولات کندوست و توسط زنبور تولید می‎شود. ماسک این ژل بر روی پوست قادر به از بین بردن رد بخیه‎های طولانی و رد زخم‎های گسترده است. ژل رویال را هم بصورت خام و هم بصورت مخلوط شده با عسل می‎توان استفاده نمود. برای داشتن اطلاعات بیشتر به محصول ژل رویال مراجعه کنید .

محصولات مفید جهت از بین بردن جای زخم صورت در خانه

کرم کلاژن برای از بین بردن زخم روی صورت

باعث بازسازی پوست می‎شود، شادابی، جوانی و رطوبت پوست را بهمراه دارد. این کرم را می‎توانید روزانه 2 تا 3 مرتبه بر روی پوست وقسمت‎هایی که جای زخم و بخیه وجود دارد ماساژ دهید. جهت خرید کرم کلاژن میتوانید از طریق وب سایت اکسیر حیات اقدام کنید. تمامی محصولات وب سایت ارگانیک و طبیعی میباشد.

کرم کلاژن طبیعی

کرم حلزون برای از بین بردن زخم روی صورت :

ترمیم جای سوختگی و زخم از ویژگی‎های کرم حلزون می‎باشد. روزانه 2 تا 3 مرتبه بر روی قسمت‏های بخیه خورده، زخم شده و سوخته ماساژ دهید.

جهت خرید کرم حلزون میتوانید از طریق وب سایت اکسیر حیات اقدام کنید. تمامی محصولات وب سایت ارگانیک و طبیعی میباشد.

کرم پوست حلزون طبیعی

روغن بنفشه برای از بین بردن زخم روی صورت :

یکی از مؤثرترین روغن‎ها برای برطرف کردن جای زخم، سوختگی و بخیه روغن بنفشه است. این روغن را می‎توانید 2 تا 3 مرتبه در طول روز بر روی پوست ماساژ دهید.

جهت خرید روغن بنفشه میتوانید از طریق وب سایت اکسیر حیات اقدام کنید. تمامی محصولات وب سایت ارگانیک و طبیعی میباشد. ما ۴ نوع روغن بنفشه تولید کرده ایم . روغن بنفشه بر پایه بادام ، روغن بنفشه بر پایه زیتون، روغن بنفشه بر پایه کنجد و روغن بنفشه خالص .

مشخصا استفاده از روغن بنفشه خالص موثرتر خواهد بود.

روغن بنفشه خالص

روغن اسطوخودوس برای از بین بردن زخم روی صورت :

برای دیدن نتیجه این روغن باید به صورت مستمر حدودا ۴۰ روز از این محصول استفاده کنید. دقت کنید که مصرف این روغن باید به تنهایی باشد و با محصول دیگری ترکیب نشود . در از بین بردن چین و چروک زخم و کلاژن سازی موثر خواهد بود.

جهت خرید روغن اسطوخودوس میتوانید از طریق وب سایت اکسیر حیات اقدام کنید. تمامی محصولات وب سایت ارگانیک و طبیعی میباشد.

روغن اسطوخدوس

مصرف خاص روغن زیتون برای درمان جای زخم صورت

زیتون در درمان همه بیماری‌ها پای ثابت است . برای درمان جای زخم باید روغن زیتون را گرم کنید سپس روی موضع موردنظر بمالید. با ماساژ این روغن باعث جذب بهتر آن شوید.

جهت خرید روغن زیتون میتوانید از طریق وب سایت اکسیر حیات اقدام کنید. تمامی محصولات وب سایت ارگانیک و طبیعی میباشد.

روغن زیتون درمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =