پوست و مو

کرم جوان کننده هویج

مواد لازم برای ساخت کرم هویج :

روغن هویج ……………………………………………….30 میلی لیتر

روغن جوانه گندم ………………………………………..10 میلی لیتر

عسل ……………………………………………………………….20 گرم

کلد کرم………………………………………………………….100 گرم

طرز تهیه: هر دو روغن را با هم مخلوط کرده و به عسل بیافزایید. این مخلوط را به کلد کرم اضافه کنید.  روغن هویج به علت داشتن پیش ویتامین A دارای خواص حفاظت کنندگی بسیاری است. در این کرم، ویتامین های موجود در هویج با ویتامینE موجود در روغن جوانه گندم و مواد ترمیم کننده موجود در عسل به صورتی کاملا هماهنگ ترکیب شده و باعث جوانی و طراوت پوست می شود.

کرم هویج

یک محصول مراقبت از پوست است که متکی بر منافع زیبایی طبیعی از هویج است. عصاره‌های گرفته شده از هویج دارای مقادیر قابل توجهی کاروتنوئید است که دارای منافع گسترده‌ای هستند.

سایر ویتامین‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها در هویج موجود است که ساخت کرم هویج روش طبیعی برای مبارزه با آسیب در برابر نور آفتاب و پیری می‌باشد. مرطوب‌کننده‌هایی موجود است که بر اساس کرم هویج می‌باشند. بتاکاروتن همراه با ویتامین‌های E و C پوست را تغذیه می‌کند، همچنین روغن دانه هویج و سایر روغن‌های طبیعی پوست را هیدراته می‌کنند.

بازگرداندن رطوبت به پوست نه تنها سلامتی را ارتقا می‌دهد، بلکه می‌تواند کمک کند که پوست ظاهری شفاف، روشن و قابلیت ارتجاعی بیشتر داشته باشد.  روغن گرفته شده از دانه‌های هویج، پوست را ترغیب به بازسازی سلول می‌کند که دارای آثار مشابهی هنگام استفاده از محصولات لایه‌بردار است. تجمع سلول‌های مرده پوست بر روی سطح صورت می‌تواند منافذ پوست را ببندد و تداخل با تولید چربی کند. علاوه بر این، بازسازی آهسته سلول‌های قدیمی پوست می‌تواند بتعث کدری رنگ پوست و ایجاد چین و چروک بیشتر شود.

خواص کرم هویج :

استفاده از کرم هویج کمک می‌کند که میزان سلول‌های تازه پوست بر روی سطح صورت ظاهر شود و یاعث ایجاد پوستی سالم، جوان و درخشان شود. استفاده از کرم هویج می‌تواند کمک به محافظت پوست در برابر اشعه ماوراءبنفش نور خورشید شود. اعتقاد بر این است که کاروتنوئید یافت شده در کرم هویج باعث افزایش ایمنی به اشعه‌های فرابنفش خورشید شده که استفاده‌کنندگان کمتر در معرض آسیب پوستی در تماس بیش از حد قرار می‌گیرند. حفاظت از آسیب در برابر آفتاب باعث افزایش رنگدانه‌ها و کاهش چین و چروک می‌شود که پوست را جوان‌تر و سالم‌تر نگه می‌دارد. کاروتنوئیدها آنتی‌اکسیدان‌های قوی هستند که مبارزه با رادیکال‌های آزاد می‌کنند و منجر به حفاظت پوست از آسیب توسط آنها می‌شوند. کرم هویج می‌تواند توسط آنتی‌اکسیدانهای موجود در آن  به دلیل مبارزه با رادیکال‌های آزاد باعث کاهش نشانه‌های پیری شود. ویتامین C همچنین در هویج یافت می‌شود که مشهور است دارای قابلیت کاهش یا بازگرداندن علائم پیری است؛ بنابراین یک ماده محبوب در محصولات ضد پیری می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + هفت =