پوست و مو

پوست خشک خود را با عسل طبیعی شاداب کنید

✅ پوست خشک خود را با عسل طبیعی شاداب کنید

چرا پوست خشک میشود ؟

عواملی مانند تغییرات آب و هوا، کم آبی و مواد موجود در صابون ها موجب خشکی و دهیدراته شدن پوست می شود که به پوست ظاهری سخت و خشن می دهد. خوشبختانه می توان به راحتی و با وسایل موجود در خانه این مشکل پوست را درمان کرد.

قانونی وجود دارد که می گوید وقتی چیزی برای خوردن خوب باشد حتما برای استفاده موضعی روی پوست هم خوب است.

عسل طبیعی با خاصیت رطوبت رسان، ضدالتهاب و آنتی باکتریالی که دارد ماده ای است تضمین شده برای مصرف پوستی.  عسل طبیعی را می توان به عنوان مرطوب کننده، ماسک رطوبت رسان و یا حتی برای از بین بردن چین و چروک ها مصرف کرد.

✅ در این مطلب چند راه مفید و ساده برای استفاده از عسل طبیعی برای شادابی پوست آورده شده است.

⬅️ همانطور که گفته شد عسل طبیعی به موجب خاصیت رطوبت رسانی که دارد یکی از بهترین مواد مرطوب کننده برای پوست های خشک به شمار می آید و پوست فرد را به نرمی و لطافت پوست بچه نگه می دارد.  خشکی پوست باعث بسته شدن منافذ پوست می شود و عسل طبیعی یک پاک کننده طبیعی است. عسل طبیعی باعث می شود این منافذ بسته باز شود و پوست را درخشان و شفاف کند.

⬅️ معمولا علائم پیری در پوست های خشک سریع و زودتر از پوست های دیگر بروز می دهد.

⬅️ اگر پوست تان دچار چروک و خطوط شده است همیشه با خود مقداری عسل طبیعی داشته باشید تا پوستی جوان و شاداب داشته باشید.  پوست های خشک خیلی زود و سریع پوسته پوسته می شوند.

⬅️ عسل طبیعی می تواند یک مرطوب کننده خوب و مفید برای این پوست ها باشد زیرا پوست را آبرسانی کرده و آن را شاداب و نرم می کند.

مقداری عسل طبیعی روی پوست بمالید و پس از ۲۰ الی ۳۰ دقیقه با آب بشوئید.  همانطور که پیشتر هم اشاره کرد شد خشکی پوست با منافذ بسته همراه است. آنزیم های موجود در عسل طبیعی کمک می کند که منافذ پوست تمیز و پاک شوند.

⬅️ پاک کننده قوی برای پوست با استفاده از عسل :

عسل طبیعی را با روغن نارگیل ترکیب کنید تا یک پاک کننده قدرتمند برای پاک کردن منافذ پوست درست کرده باشید. ۲ قاشق سوپ خوری روغن نارگیل را با عسل طبیعی ترکیب کنید روی پوست ماساژ دهید و بگذارید ۱۰ الی ۲۰ دقیقه بماند. سپس با آب تمیز بشویید.

⬅️ جوان سازی پوست با عسل طبیعی اکسیر :

عسل طبیعی منبع آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان ها با رادیکال های آزاد که مسئول چین و چروک و خطوط پوست هستند می جنگند. شیر را با عسل طبیعی ترکیب کنید. مخلوطی که به دست می آید آنتی باکتریالی است که جوانی را به پوست باز می گرداند.

⬅️ لایه بردار قوی برای پوست :

عسل طبیعی سرشار از آنتی اکسیدان ها، آنزیم ها، و مواد مغذی با خاصیت رطوبت رسان و تغذیه کننده می باشد. اگر دوسوم عسل طبیعی را با یک سوم جوش شیرین ترکیب کنید اسکراب لایه برداری به دست می آید که سلول های مرده پوست را از بین برده و در عین حال پوست را تغذیه می کند.

⬅️ خاصیت سم زدایی عسل :

این مخلوط را هفته ای یک یا دوبار استفاده کنید تا از نتایج سودمند آن بهره ببرید.  هزاران سال است که عسل طبیعی به عنوان یک مرطوب و نرم کننده به کار برده می شود. عسل طبیعی خاصیت سم زدایی نیز دارد. مقداری عسل طبیعی را در وان بریزید و خود را با آن سم زدایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 5 =