پوست و مو

ماسک ضد چروک با عسل طبیعی به روش ژاپنی ها

✅ ماسک ضد چروک با عسل طبیعی به روش ژاپنی ها

آیا می دانستید ماسک های ضد چروک تاثیر زیادی در صاف شدن صورتتان دارند؟

این بار قرار است به شما  آموزش ساخت ماسک ضد چروک خانگی را بدهیم. این ماسک جدید و شگفت انگیز که ژاپنیها از آن استفاده می کنند چین و چروک ها را از صورت شما پاک کرده و پوست شما را زیبا و نرم می سازد.

⬅️ برنج منبعی خوب از ویتامین ب (B) می باشد که باعث تحریک و احیاء سلولهای پوست شده و روند پیری را کندتر می کند.

⬅️ همچنین عسل طبیعی با خاصیت رطوبت رسان، ضدالتهاب و آنتی باکتریالی که دارد ماده ای است تضمین شده برای مصرف پوستی.این ماده پر از خواص را می توان به عنوان مرطوب کننده، ماسک رطوبت رسان و یا حتی برای از بین بردن چین و چروک ها مصرف کرد.

✅ مواد لازم برای از بین بردن چین و چروک توسط عسل :

⬅️ شیر به مقدار یک قاشق سوپخوری

⬅️ عسل طبیعی به مقدار یک قاشق سوپخوری

⬅️ برنج به مقدار ۲ تا ۳ قاشق سوپخوری

✅ روش تهیه ماسک عسل :

مقدار ۲ تا ۳ قاشق سوپخوری از برنج را در مقدار کمی آب ریخته و آن را آنقدر بپزید که برنج به صورت نرم درآید. سپس برنج پخته شده را آبکشی کرده و آب حاصل از آبکشی را داخل یک کاسه بریزید ، این آب حاوی ویتامین ب موجود در برنج می باشد . یک قاشق سوپخوری عسل طبیعی و یک قاشق سوپخوری شیر و برنج نرم شده  را با هم خوب ترکیب کنید .حال باید این ماسک برنج را بر روی صورتتان بکشید و اجازه دهید به مدت ۳۰ دقیقه به همان صورت باقی بماند. پس از این مدت این ماسک را با آب برنجی که قبلا کنار گذاشته اید از روی صورتتان بشویید. شما می توانید این مخلوط را تا مدت چهار روز در یخچال نگهداری کرده و روزانه از آن استفاده کنید . پس از چند روز استفاده متوجه خواهید شد که پوستتان نرم تر و صافتر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + 14 =