پوست و مو

خواص صابون های طبیعی و گیاهی + آموزش ساخت صابون خانگی

صابون گیاهی :

⭐️ استفاده از صابون های گیاهی و طبیعی قطعا بسیار موثرتر و بهتر نسبت به صابون های شیمیایی خواهد بود . صابون های گیاهی و طبیعی ، همان صابون هایی هستند که اگر یک کلاغ آن را ببیند ، به سمت آن حمله خواهد کرد و آن را برای خوردن خواهد برد . صابون های گیاهی و طبیعی را برای سلامت پوست ، شادابی و تمیزی بهتر ، توصیه میکنیم . در ادامه با ما برای آموزش صابون های گیاهی همراه باشید .

✅ آموزش ساخت صابون خانگی و گیاهی :

⭐️ ساخت صابون خانگی آسان و خلاقانه است . راه‌های درست کردن صابون در خانه متفاوت است. در این مطلب درست کردن صابون به روش سرد را برای شما آماده کرده‌ام. درست کردن صابون خانگی هنرمندانه است، می‌توانید آن را به دوستان خود هدیه دهید و هنرتان را به دیگران نشان دهید. برای درست کردن صابون خانگی، می‌توانید از هر اسانس یا گیاهی در منزل استفاده کنید.

✅ آموزش ساخت صابون اسطوخودوس :

مواد لازم برای تهیه صابون اسطوخودوس :

  • ⭕️ روغن زیتون ، آفتابگردان ، نارگیل یا هر روغن مایع دیگر
  • ⭕️ آب قلیایی
  • ⭕️ روغن اسطوخودوس
  • ⭕️ دانه‌های اسطوخودوس
  • ⭕️ رنگ خوراکی
  • ⭕️ قالب صابون چوبی
  • ⭕️ کاغذ شیرینی پزی
  • ⭕️ قابلمه همزن برقی ترازو

⭐️ طرز تهیه : یک ظرف پیمانه بزرگ را روی ترازو قرار می‌دهیم و برای هر تکه صابون مقدار ۳۰ میلی‌لیتر روغن درون ظرف می‌ریزیم. روغن را روی شعله، تا دمای ۱۱۰ درجه فارنهایت حرارت می‌دهیم. سپس آن را از روی حرارت برمی‌داریم و صبر می‌کنیم تا سرد شده و به دمای محیط برسد. دقت کنید تمام وزن‌ها و درجه حرارت در نتیجه کار تاثیر زیادی دارند. هر میزان روغن که استفاده کردیم، نصف آن را آب قلیایی اضافه می‌کنیم و با همزن دستی مخلوط می‌کنیم. آنقدری هم می‌زنیم که آب با روغن مخلوط شده و تغییر آن را مشاهده کنیم.

⭐️ سپس نوبت به روغن معطر می‌رسد که باید به اندازه آب به موادمان اضافه شود. در مرحله بعد کمی از موادمان را درون ظرف دیگری می‌ریزیم و رنگ خوراکی را به آن اضافه می‌کنیم و هم می‌زنیم. سپس دوباره به مواد قبلی اضافه می‌کنیم. شما می‌توانید برای زیبایی کار از دانه‌های اسطخودوس در صابون استفاده کنید. بعد از اضافه کردن رنگ و دانه به آرامی آنها را مخلوط می‌کنیم. بطوری که رگه‌هایی از رنگ در موادمان دیده شود. سپس کاغذ شیرینی پزی را درون قالب گذاشته و موادمان را درون قالب می‌ریزیم و به مدت ۳ ساعت درون یخچال قرار می‌دهیم تا سرد شود. بعد از سرد شدن صابون را به اندازه‌های دلخواه برش می‌دهیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + هفت =