تقویت ناخون

تقویت ناخون

تقویت ناخن :

در طب سنتی برای استحکام و تقویت ناخن تدابیری توصیه شده است که ما در این مقاله به بررسی و توضیح آن می‎پردازیم.

✅ ناخن های نازک و ضعیف می‎تواند بسیار خسته کننده باشند. ناخن ها مانند بقیه اعضای بدن، باید منابع کافی از پروتئین، مواد معدنی و ویتامین ها داشته باشند. هنگامی که بدن به اندازه کافی از این مواد غذایی دریافت نکند و یا بدرستی استفاده نشوند، ناخن‎ها می‎شکنند.

✅ برای جلوگیری از شکننده شدن ناخن ها بخصوص در فصل زمستان، می‎توانید آنها را بوسیله انواع روغن های گیاهی تقویت کنید تا ناخن های سالم و مقاومی داشته باشید.

تقویت ناخن

✅ شما می‎توانید با یکی از روغن‎های گیاهی مانند روغن زیتون، روغن نارگیل، روغن هسته انگور، روغن بنفشه، روغن دم اسب و یا روغن آرگان ناخن‎های خود را تقویت کرده و از شکنندگی و ترک خوردن آن جلوگیری کنید، نصف یک فنجان از روغن مورد نظر را در ظرف مناسبی بریزید و ناخن های تان را برای ۲۰ دقیقه در ظرف قرار دهید تا کاملاً به روغن آغشته و مرطوب شوند، دست خود را از ظرف خارج کرده و با انگشتتان روغن را به خوبی دور تا دور بافت نرم ناخن پخش کنید و با حرکات دورانی ماساژ دهید، این کار باعث نرم شدن پوست اطراف ناخن هایتان خواهد شد، سپس روغن اضافی را پاک کرده و دست هایتان را بشویید.هر روز این کار را تکرار کنید.

✅ در روش مؤثر دیگر می‎توانید هر شب یک قاشق آبلیمو را با ۳ قاشق روغن مخلوط کرده و انگشت هایتان را به مدت ۵ دقیقه در آن قرار دهید سپس دستکش نخی بپوشید و اجازه دهید در طول شب بافت دست شما توسط روغن نرم و لطیف شود.

✅ از لوسیون تقویت ناخن استفاده نمایید، مقداری لوسیون را روی پنبه ریخته و ناخن‎ها را به آن آغشته نمایید. روزانه این کار را انجام دهید تا زمانیکه ناخن‎هایتان به استحکام کافی برسد.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های لازم را پر کنید.

تنها عطر ۱۰۰درصد طبیعی

ایران

مورد تایید آزمایشگاه مرکزی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی