پوست و مو

تقویت ناخون

تقویت ناخن :

در طب سنتی برای استحکام و تقویت ناخن تدابیری توصیه شده است که ما در این مقاله به بررسی و توضیح آن می‎پردازیم.

✅ ناخن های نازک و ضعیف می‎تواند بسیار خسته کننده باشند. ناخن ها مانند بقیه اعضای بدن، باید منابع کافی از پروتئین، مواد معدنی و ویتامین ها داشته باشند. هنگامی که بدن به اندازه کافی از این مواد غذایی دریافت نکند و یا بدرستی استفاده نشوند، ناخن‎ها می‎شکنند.

✅ برای جلوگیری از شکننده شدن ناخن ها بخصوص در فصل زمستان، می‎توانید آنها را بوسیله انواع روغن های گیاهی تقویت کنید تا ناخن های سالم و مقاومی داشته باشید.

✅ شما می‎توانید با یکی از روغن‎های گیاهی مانند روغن زیتون، روغن نارگیل، روغن هسته انگور، روغن بنفشه، روغن دم اسب و یا روغن آرگان ناخن‎های خود را تقویت کرده و از شکنندگی و ترک خوردن آن جلوگیری کنید، نصف یک فنجان از روغن مورد نظر را در ظرف مناسبی بریزید و ناخن های تان را برای ۲۰ دقیقه در ظرف قرار دهید تا کاملاً به روغن آغشته و مرطوب شوند، دست خود را از ظرف خارج کرده و با انگشتتان روغن را به خوبی دور تا دور بافت نرم ناخن پخش کنید و با حرکات دورانی ماساژ دهید، این کار باعث نرم شدن پوست اطراف ناخن هایتان خواهد شد، سپس روغن اضافی را پاک کرده و دست هایتان را بشویید.هر روز این کار را تکرار کنید.

✅ در روش مؤثر دیگر می‎توانید هر شب یک قاشق آبلیمو را با ۳ قاشق روغن مخلوط کرده و انگشت هایتان را به مدت ۵ دقیقه در آن قرار دهید سپس دستکش نخی بپوشید و اجازه دهید در طول شب بافت دست شما توسط روغن نرم و لطیف شود.

✅ از لوسیون تقویت ناخن استفاده نمایید، مقداری لوسیون را روی پنبه ریخته و ناخن‎ها را به آن آغشته نمایید. روزانه این کار را انجام دهید تا زمانیکه ناخن‎هایتان به استحکام کافی برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + 15 =