از بین بردن کامل جای زخم از روی صورت و پوست

از بین بردن کامل جای زخم از روی صورت و پوست

از بین بردن جای زخم  از روی صورت و پوست  :

یکی از مشکلات و اختلالات پوستی که خیلی از افراد از آن رنج می‎برند، بر جای ماندن رد و آثار زخم و بخیه است. در این مقاله راه‎های از بین جای زخم‎ها را از دیدگاه طب سنتی مورد بررسی قرار می‎دهیم.

برای از بین بردن جای زخم از روی صورت و پوست و بخیه این راه ها بسیار مفیدند :

از بین بردن جای زخم از روی صورت و پوست و بخیه با چند راه مؤثر ممکن است. اگر به طور ناگهانی بخشی از پوست شما زخمی شده است و جای زخم از روی صورت و پوست و بخیه روی آن هنوز باقی مانده است برای محو کردن آن نکات و روش هایی را در این بخش برایتان شرح می‎دهیم.

از بین بردن کامل جای زخم از روی صورت و پوست

بعضی از مواقع در اثر خراشیدگی پوست به یک سطح خشن یا سوختگی‎های ملایم یا آفتاب سوختگی، فقط لایه رویی پوست (اپیدرم) یا قسمت میان پوست (درم) آسیب می‎بیند. به دنبال مراقبت، جای این نوع زخم‎ها خوب می‎شود و هیچ جوش‎گاهی به جا نمی‎ماند. فقط ممکن است پوست این ناحیه دچار تغییرات رنگدانه‎ای و پررنگ‎تر شود که درمان آن پرهیز از نور آفتاب و استفاده از ضدآفتاب و داروهای لایه بردار یا کمرنگ کننده پوست است.

اگر زخمی عمیق باشد، بطوری که چربی‎ها و عضلات را درگیر کند، قطعاً با جوشگاه همراه است اما براساس وسعت زخم و نحوه ایجاد آن، جوشگاه متفاوت خواهد بود. اگر زخم و پارگی منظم باشد و بخیه بخورد جای کمی باقی خواهد ماند اما اگر بخیه نزنیم ممکن است به دلیل فاصله‎ای که بین لبه های زخم می‎افتد، اصطلاحاً گوشت اضافه یا جوشگاه‎های ضخیم ظاهر شود.

✅    استفاده از کندر برای از بین  بردن جای زخم از روی پوست و صورت

•    یکی از موثرترین درمان‎های طبیعی برای از بین بردن جای بخیه و زخم استفاده از داروهایی از کندر است. این یک موضوع ثابت شده است که کندر خاصیت بهبود سازی و بازسازی پوست است. به علاوه کندر خاصیت ضد پیری برای پوست دارد و همچنین التهاب ناشی از زخم و بخیه روی پوست را می‌خواباند.

از بین بردن کامل جای زخم از روی پوست و صورت

روغن کندر را تهیه کنید و از خواص شگفت انگیز آن در درمان چروک، از بین بردن زخم و جای بخیه استفاده کنید. می‌توانید روغن کندر را با روغن اسطوخودوس و روغن ویتامین E (جوانه گندم) و کمی روغن نارگیل و کرچک مخلوط کنید روی جای زخم بمالید.

✅    از بین بردن جای زخم از روی صورت و پوست و بخیه تازه :

در این شرایط کار شما راحت تر است. روغن یا پماد گل همیشه بهار (کالندولا) را با روغن ویتامین E(جوانه گندم) مخلوط کنید و هر روز به جای زخم بمالید. این کار باعث می شود که پوست خیلی سریعتر التیام یابد. پوست را نرم می‌کند و خاصیت ضد التهابی آن پوست را به خوبی بهبود می‎بخشد.

از بین بردن کامل جای زخم از روی پوست و صورت

این توصیه‎ها را انجام دهید تا جای بخیه را روی پوست خود محو کنید. برای زن‎هایی که زایمان سزارین را تجربه کرده‎اند معمولاً جای بخیه زیر شکمشان باقی می‌ماند می‌توانند از شر آن خلاص شوند تنها با کمی حوصله و داروی گیاهی

اگر زخم شما جدید بود، مثلاً یک ماه ، بسیار مهم است که از قرار گرفتن در معرض آفتاب اجتناب کنید. اشعه‌های مضر فرابنفش می‌تواند منجر به رنگدانه شدن جوش شود و وضعیت را بدتر کند. بنابراین قبل از این که در روز آفتابی بیرون بروید، اطمینان حاصل کنید که جای زخم را با ضد آفتاب مرغوب بپوشانید.

– جای زخم و جوش را روزانه ماساژ دهید تا بهبود سریع‌تر و مؤثرتری حاصل شود. علاوه بر این ماساژ جای زخم و جوش از ایجاد و تولید بافت زخم جدید جلوگیری کرده و اغلب به کم کردن جای زخم قدیمی‌تر کمک می‌کند. این روش به عنوان یکی از سریع‌ترین، راحت‌ترین و مؤثرترین روش‌های خلاصی از جای زخم به خصوص ناشی از جراحی و تصادف در نظر گرفته می‌شود. برای نتیجه بهتر، ماساژ به همراه مرطوب کننده به افزایش گردش خون در ناحیه مورد نظر کمک کرده و باعث افزایش کلاژن شده که به وسیله آن فرآیند ترمیم سریع‌تر می‌شود.

✅    •  استفاده از آب لیمو برای  از بین بردن زخم از  روی  صورت و پوست

برای لایه برداری جای زخم و جوش، آب لیمو به عنوان یکی از لایه بردارهای طبیعی مشهور است. در طول تاریخ برای درمان و پاکسازی زخم استفاده می‌شده است. آب لیمو حاوی مقادیر زیادی اسید سیتریک بوده که به لایه‎برداری مؤثر پوست کمک می‌کند.

از بین بردن کامل جای زخم از روی پوست و صورت

در مورد جای زخم، اسید مرکبات به از بین بردن لایه‌های بالایی پوست آسیب دیده کمک می‌کند و راه را برای ایجاد پوستی سالم و جدید هموار می‌کند. علاوه بر این آب لیمو به نرم کردن بافت‌های سخت که جای زخم و جوش را شکل داده‌اند کمک می‌کند و در نتیجه پاک سازی آن را تسهیل می‌کند. هر روز آب لیمو را در محل مورد نظر ماساژ دهید. همچنین علاوه بر از بین بردن جای زخم به روشن‌تر و سالم‌تر شدن پوست شما کمک خواهد کرد.

✅    •    معجزه ای به نام ژل رویال برای از بین بردن زخم روی صورت :

ژل رویال را می‎توان جادوی جوانی نامید. این ژل از محصولات کندوست و توسط زنبور تولید می‎شود. ماسک این ژل بر روی پوست قادر به از بین بردن رد بخیه‎های طولانی و رد زخم‎های گسترده است. ژل رویال را هم بصورت خام و هم بصورت مخلوط شده با عسل می‎توان استفاده نمود. برای داشتن اطلاعات بیشتر به مقاله ژل رویال چیست و چه خواصی دارد مراجعه کنید .

از بین بردن کامل جای زخم از روی پوست و صورت

✅    •    کرم کلاژن برای از بین بردن زخم روی صورت :

باعث بازسازی پوست می‎شود، شادابی، جوانی و رطوبت پوست را بهمراه دارد. این کرم را می‎توانید روزانه ۲ تا ۳ مرتبه بر روی پوست وقسمت‎هایی که جای زخم و بخیه وجود دارد ماساژ دهید.

✅    •    کرم حلزون برای از بین بردن زخم روی صورت :

ترمیم جای سوختگی و زخم از ویژگی‎های کرم حلزون می‎باشد. روزانه ۲ تا ۳ مرتبه بر روی قسمت‏های بخیه خورده، زخم شده و سوخته ماساژ دهید.

✅    •    روغن بنفشه برای از بین بردن زخم روی صورت :

یکی از مؤثرترین روغن‎ها برای برطرف کردن جای زخم، سوختگی و بخیه روغن بنفشه است. این روغن را می‎توانید ۲ تا ۳ مرتبه در طول روز بر روی پوست ماساژ دهید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.

تنها عطر ۱۰۰درصد طبیعی

ایران

مورد تایید آزمایشگاه مرکزی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی