مقاله های علمی

مواد غذایی حاوی ویتامین

در این مقاله به بررسی و معرفی منابع ویتامین K می پردازیم، این ویتامین از مهم ترین ویتامین های مورد نیاز بدن است که کمبود آن مشکلات زیادی برای بدن به وجود می آورد. 

⬅️ ویتامین K یک ماده مغذی ضروری برای انعقاد درست خون و سلامت استخوان ها است. باکتری های موجود در روده ها نیز می توانند به ساخت ویتامین K در بدن کمک کنند. بدن همچنین می تواند این ویتامین را در کبد و بافت ها ذخیره کند، از طرفی کمبود این ویتامین نادر است. گفتنی است که این ویتامین خطر خونریزی در بیماری‌ های کبدی، یرقان، سوء جذب و یا خطر خونریزی در اثر مصرف بلند مدت آسپیرین و آنتی بیوتیک ‌ها را کاهش می‌ دهد.

✅ سبزیجات برگ سبز

⬅️ سبزیجات برگ سبز منبعی غنی از ویتامین K به حساب می آیند. این گروه مواد غذایی شامل کلم، اسفناج، برگ چغندر، کلم بروکلی، سبزی های سبز رنگ و برگ کاهو، شلغم، جعفری است. میزان مورد نیاز ویتامین K برای مردان حداقل ۱۲۰ میکروگرم و برای بانوان ۹۰ میکروگرم در روز می باشد.

✅ میوه ها

⬅️ تعداد کمی از میوه ها ویتامین K دارند. مصرف یک چهارم فنجان آلو حاوی ۲۶ میکروگرم از این ویتامین است. همچنین یک فنجان رزبری یا تمشک خام ۲۹ میکروگرم ویتامین K دارد. کیوی، انگور، انار، مویز، آووکادو، گلابی، ملون ها و زردآلو نیز مقدار کمی از این ویتامین را برای بدن فراهم می کنند.

✅ فرآورده های حیوانی

⬅️ فرآورده های حیوانی و غذاهای دریایی حاوی مقدار کمی ویتامین K است. این مواد غذایی بیشتر از ۵ میکروگرم از این ویتامین را در هر وعده ی مصرفی برای بدن فراهم نمی کنند. پنیر، تخم مرغ، شیر، گوشت گاو، مرغ، بوقلمون، ماهی تن، ماهی خال مخالی و میگو حاوی مقدار کمی از ویتامین K می باشند. صدف، سایر سخت پوستان و ماهی کولی نیز مقدار جزئی ویتامین K دارند.

✅ کمبود ویتامین K و افزایش پوکی استخوان

⬅️ کمبود ویتامین K با ابتلا به پوکی استخوان مرتبط است. این ویتامین در ساختن یک پروتئین استخوان به نام استئوکلسین نقش مهمی دارد.

⬅️ کمبود ویتامین K در رژیم غذایی زنان تأثیر زیادی در افزایش ابتلای آنان به پوکی استخوان دارد.

✅ ویتامین K و دیابت

⬅️ افرادی که ویتامین K کافی از غذا دریافت می کنند در معرض خطر کمتری برای بروز دیابت دو هستند.

✅ ارتباط کمبود ویتامین k و آرتروز

⬅️ کمبود ویتامین k باعث افزایش شیوع آرتروز زانو و دست می ‌شود.

✅ ویتامین K و کاهش خطر ابتلا به سرطان

⬅️ افرادی که از مواد غذایی حاوی ویتامین K بیشتر استفاده می ‌کنند، به انواع سرطان‌ ها به خصوص سرطان ریه و پروستات کمتر مبتلا شده یا کمتر بر اثر سرطان می ‌میرند.

ویتامین K به 2 شکل طبیعی وجود دارد:

یکی ویتامین Phylloquinone) K1) است که به مقادیر زیاد در سبزی‌ های سبز رنگ یافت می‌ شود و همچنین در روغن‌ های گیاهی مثل روغن کانولا و … نیز وجود دارد.

دیگری ویتامین Menaquinone) K2) که در موادی مثل گوشت و پنیر یافت می‌ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .