خوراکی هایی برای کاهش کلسترول

خوراکی هایی برای کاهش کلسترول

در این مقاله به معرفی برخی خوراکی هایی که با خوردن آن می توان کلسترول خون را کاهش داد می پردازیم. کلسترول بالای خون باعث ایجاد مشکلاتی در خون و بدن می شود که با رعایت برخی نکات و توصیه ها و مصرف تغذیه سالم می توان آنرا کاهش داد.

در سایت اکسیر حیات مقاله ای کامل پیرامون بالا بودن کلسترول و عوارض آن آورده شده است که توصیه می شود آنرا مطالعه نمایید.

 

✅ غذاهایی که باعث کاهش کلسترول می شوند

۱. غذاهای پرفیبر:

⬅️ سبوس و بلغور جوی دوسر دارای فیبر محلول است که به کاهش کلسترول بد کمک می‌کند. فیبر محلول، در خوراکی‌های دیگری از جمله جو، لوبیا قرمز، سیب، گلابی و آلو هم یافت می‌شود. سویق گندم و جو محصول ویژه ای است که سرشار از فیبر می باشد.

۲. ماهی تازه:

⬅️ خوردن ماهی‌های تازه به سلامت قلب کمک می‌کند زیرا ماهی‌های تازه مقدار زیادی امگا ۳ دارند که فشار خون و خطر لخته‌شدن آن را کم می‌کند. دقت نمایید که ماهی های پرورشی و استخری مناسب نیستند و جهت مصرف ماهی از ماهی های دریا و سالم و تازه استفاده نمایید. ضمن اینکه طبع ماهی بسیار سرد می باشد، از خوردن آن در وعده شب شدیداً پرهیز نمایید.

۳. آجیل:

⬅️ گردو، بادام و مغزهای دیگر می‌توانند کلسترول خون را کاهش دهند. خوردن روزانه یک مشت آجیل شامل بادام، فندق، بادام‌زمینی، گردو و پسته به سلامت قلب کمک می‌کند اما از آجیل‌های شور نباید برای این منظور استفاده کنید.

۴. روغن زیتون:

⬅️ روغن‌زیتون حاوی ترکیب قدرتمندی از آنتی‌اکسیدان‌هاست که می‌تواند کلسترول بد خون را کاهش دهد. خوردن روزانه ۲ قاشق غذاخوری روغن‌زیتون فواید بسیاری برای سلامت قلب و عروق دارد. برای افزودن روغن‌زیتون به رژیم غذایی‌تان، به جای سس سالاد از روغن‌زیتون و سرکه یا آب لیموترش تازه استفاده کنید. خاصیت آنتی‌اکسیدانی روغن‌زیتون فرابکر و بکر از انواع فرآوری شده بیشتر است.

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های لازم را پر کنید.

تنها عطر ۱۰۰درصد طبیعی

ایران

مورد تایید آزمایشگاه مرکزی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی