مقاله های علمی

خطرات پوشیدن لباس تنگ و چسبان

در این مقاله به بیان عوارض و مشکلات پیش آمده در پی پوشیدن لباس های تنگ و چسبان مخصوصاً توسط بانوان، خواهیم پرداخت. امروزه بسیاری از بانوان لباس های زیر تنگ و چسبان و با جنس مصنوعی می پوشند که مداومت بر این رفتار، مشکلات و بیماری هایی برای آنها به دنبال خواهد داشت.

✅ لباس چسب و تأثیر آن بر عفونت بانوان

⬅️ یکی از مشکلاتی که پوشیدن لباس تنگ ممکن است ایجاد کند عفونت قارچی است، عفونت قارچی نوعی عفونت تناسلی شایع در زنان است که اغلب با احساس خارش و سوزش همراه با ترشحات یا بدون ترشحات از واژن خود را نشان می دهد. بیش از اینکه عواملی مانند سن، ابتلا به بیماری، بارداری و… در ابتلا به عفونت قارچی مؤثر باشند، پوشیدن لباس های تنگ و چسبان در بروز آن تأثیر بسزایی دارند.

⬅️ در مواردی که به دلایل مختلف مانند مصرف آنتی بیوتیک، کورتیکوستروئید یا تغییرات هورمونی، pH واژن تغییر کند، تعداد قارچ ها افزایش می یابد و فرد دچار علائم ناشی از عفونت قارچی می شود. تغییر pH واژن در افراد باردار، مبتلایان به دیابت و کسانی که از قرص های ضدبارداری استفاده می کنند، بیشتر دیده می شود.

⬅️ این عفونت شایع، درمان ساده ای دارد و برای رفع آن می توان از داروهای ضدقارچ که به شکل کرم واژینال یا شیاف وجود دارند یا داروهای خوراکی و موضعی گیاهی و مطمئن، استفاده کرد. مصرف نابجای داروها باعث مقاومت دارویی می شود و درمان را پیچیده و مشکل می کند.

⬅️ در مواردی که ضعف سیستم ایمنی در بروز و عود عفونت قارچی نقشی ندارد و بیماری به درمان دارویی پاسخ نمی دهد، انجام کشت توصیه می شود. با این کار مشخص می شود که چه میکروارگانیسم هایی در ایجاد عفونت قارچی دخالت دارند و برای درمان، داروهای ترکیبی تجویز خواهد شد.

⬅️ پوشیدن لباس های تنگ و چسبان مانند شلوار جین، جوراب شلواری یا لباس زیر جذب از جمله عوامل مهم در ابتلا به عفونت های قارچی مکرر است. به افراد مبتلا به عفونت قارچی توصیه می شود از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان خودداری کنند و لباس نخی بپوشند. به هیچ وجه هنگام ابتلا به این عفونت ها درمان های خانگی مانند استفاده از بتادین و.. را امتحان نکنید و فقط با آب ولرم محل مورد نظر را بشویید و باعث تحریک این ناحیه نشوید و عوامل عودکننده را بشناسید. زنان باردار بدون مشاوره با پزشک حاذق طب سنتی نباید دارویی مصرف کنند. افراد دیابتی هم می توانند با کنترل قندخون و رعایت بهداشت و خشک نگه داشتن ناحیه واژن، از عفونت های قارچی مکرر جلوگیری کنند.

✅ دیگر عوارض پوشیدن لباس تنگ

⬅️ تراکم روده

افرادی که درگیر اختلالات روده چون سندرم روده تحریک پذیر هستند، بایستی لباس های تنگ را با احتیاط مصرف کنند. افزایش فشار داخل شکم در افرادی که ضعف روده دارند، بی اختیاری را تحریک می کند.

⬅️ انسداد تنفس

از دیگر مشکلات پوشیدن لباس های تنگ می توان به تنفس های کم عمق اشاره کرد. زمانی که شما استنشاق می کنید، دیافراگم انبساط می یابد که این لباس ها از این اتفاق جلوگیری می کند.

⬅️ سوزش، بی حسی، درد پاها و لخته شدن خون

نشستن با لباس های تنگ و گن های لاغری می تواند باعث درد ران ها شود، چرا که عصب محیطی در این وضعیت فشرده می گردد و منجر به سوزش، بی حسی و درد پاها می گردد.این وضعیت مانند این است که اطراف ران خود را با نوارهای لاستیکی ببندید، این عمل باعث کاهش جریان خون و لخته شدن آن می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =