خواص خوراکی ها, مقاله های علمی

تاثیر بی نظیری مصرف آب داغ ناشتا در ۶ ماه دوم سال

فواید نوشیدن آب داغ ناشتا در ۶ ماهه دوم سال :

صبح ناشتا یک استکان آب جوش که گلو را نسوزاند میل کنید – دقت کنید که ولرم نباشد – آب نزدیک جوش باشد .

۱- کاهش وزن

۲ – داروی طبیعی سرماخوردگی، سرفه و گلودرد

۳ – جلوگیری از جوش صورت و بدن

۴ – از بین بردن سموم بدن

۵ – جوان ماندن پوست

۶ – از بین بردن دردهای عضلانی و دل درد دوران قاعدگی

۷ – کمک به تازگی و طراوت موها

۸ – تحریک رشد مو

مصرف آب داغ ناشتا در 6 ماه دوم سال:

کاهش وزن :

آب جوش برای سوخت و ساز طبیعی غذا در بدن بسیار مفید است. کسانی که برای کاهش وزن تلاش می کنند، بهتر است نوشیدن آن را به عنوان یک راه کمک کننده در نظر بگیرند. بهترین حالت استفاده از آب جوش در 6 ماه دوم سال، صبح و به صورت ناشتا است.

داروی طبیعی سرماخوردگی، سرفه و گلودرد:

آب جوش یک داروی طبیعی فوق العاده برای سرماخوردگی، سرفه و گلودرد است. اخلاط و عفونت ها را از بین می برد و لوله ی تنفسی را از عفونت ها پاک می کند. هم چنین در پاک کردن اخلاط بینی هم نقش دارد. با مصرف منظم آب گرم شما قادر خواهید بود با آسم و مشکلات قلبی مبارزه کنید.

جلوگیری از جوش صورت و بدن:

آب جوش، از ایجاد باکتری های مولد جوش صورت و بدن جلوگیری می کند.آب گرم پوست را تمیزتر می‌کند و به افرادی که دارای پوست خشک هستند و آکنه دارند توصیه می‌شود.

از بین بردن سموم بدن :

با خوردن آب جوش، دمای بدن افزایش یافته و موجب عرق کردن می شود. عرق کردن هم فرآیندی است که سموم اضافه را از بدن دفع می کند.

جوان ماندن پوست:

وجود سموم بدن، شما را زود تر سالخورده کرده و در نتیجه دفع آن ها به جوان ماندن پوستتان کمک می کند. هم چنین آب جوش در اصلاح سلول های پوستی که تحت تاثیر رادیکال های آزاد قرار گرفته و پوست را افتاده می کنند، نقش دارد.

از بین بردن دردهای عضلانی و دل درد دوران قاعدگی:

آب گرم برای کاهش دردهای عضلانی مفید است. آب جوش در از بین بردن دل درد دوران قاعدگی بانوان هم اثر بخش است. گرمای آب جوش می تواند اثرات آرام بخشی روی ماهیچه های شکم بگذارد و در آخر انقباضات آن را بهبود می بخشد.

کمک به تازگی و طراوت موها

مصرف آب جوش برای داشتن موهایی نرم و براق مفید است. چراکه اعصاب ریشه های مو را فعال می سازد. این امر برای دست یابی دوباره به موهایی شاداب و سالم دارای اهمیت است.

تحریک رشد مو

فعال شدن ریشه های مو، هم چنین به رشد موها کمک کرده و به گونه ای فعالیت منظم ریشه های مو را برای رشد آن، تسریع می سازد.

جلوگیری از شوره ی سر

آب جوش پوست سر را مرطوب نگاه داشته و از ایجاد شوره جلوگیری می کند.

افزایش گردش خون و داشتن سیستم عصبی سالم

آب جوش، گردش خون را افزایش داده و به فعالیت مناسب اعصاب و ماهیچه ها کمک می کند.هم چنین با تجزیه ی چربی رسوب کرده در اطراف سلول های عصبی، کار آن ها را نیز تسهیل می سازد.

تسهیل گوارش

مطالعات نشان داده اند که نوشیدن آب سرد در میان غذا یا بعد از آن، روغن و چربی غذای مصرف شده را سخت کرده و می تواند باعث رسوب چربی در دیواره روده ها گردد که خطر ابتلا به سرطان روده را افزایش می دهد. اما آب جوش نه تنها این مشکلات را ایجاد نمی کند، بلکه بسیار هم برای گوارش مفید است.

بهبود حرکات روده

آب جوش با بهبود حرکات روده، از بیماری یبوست نیز جلوگیری می کند.خوردن یک لیوان آب جوش در صبح و به صورت ناشتا، روده را نرم کرده و حرکات مواد غذایی را در آن تسهیل می سازد.

کمک به هضم و درمان نفخ:

هضم بهتر، یک لیوان آب گرم در صبح کمک می‌کند تا از مشکلات نفخ خلاص شوید.

درمان عفونت ادراری

درمان عفونت، آب گرم عفونت دستگاه اداراری را کاهش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 5 =