سایر مطالب

چرا ظروف سنگی ؟

ظروف سنگی
فهرست مطالب

ظروف سنگی از چه نوعی میباشند ؟

جهت تهیه ظروف سنگی، می توان از سنگ های مختلفی استفاده نمود. سنگ هایی که بیشتر جنبه زیبایی و تزئینی دارند و به راحتی برش می خورند و می توان سطحی صیقلی به آن داد، اما در این مقاله هدف از استفاده از سنگ جهت ظروف سنگی، در درجه اول استفاده از خواص درمانی موجود در سنگ است. سنگی که جهت پیشبرد این هدف می توان از آن استفاده کرد سنگ سرپانتین می باشد.

چرا از سنگ سرپانتین برای ساخت ظروف سنگی استفاده میکنند ؟

این نوع سنگ به دلیل مواد معدنی خاصی که در آن وجود دارد گزینه بسیار مناسبی جهت تولید ظروف سنگی است. شرکت اکسیرحیات جهت تولید این ظروف آنالیزهای مختلفی از جمله سختی سنگ، مواد معدنی و عناصر طبیعی موجود در سنگ، میزان تراکم و شکل پذیری سنگ و اثرات درمانی قابل استحصال از آن را مورد مطالعه قرار داد و ظروف خود را با استفاده از سنگ سرپانتین تولید و در سطح جامعه عرضه نمود.

سرپانتین از جمله سنگ هایی است که از آن به دلیل ضربه پذیر بودن و جنس خاص آن در ساخت اجسام تزئینی و ظروف استفاده می شود. سرپانتین به معنای ماری شکل است، به دلیل اینکه روی سطح خارجی این سنگ لکه هایی شبیه به پوست مار به چشم می خورد به این نام نامگذاری شده است. سنگ سرپانتین دارای انواع گوناگون با درجه سختی متفاوت می باشد که در نقاط مختلف دنیا یافت می شود. اما تنها یک گونه از این سنگ مناسب برای ساخت ظروف تزئینی می باشد که فقط در شمال شرقی ایران (ارتفاعات جنوبی مشهد، رشته کوه هزار مسجد) یافت می شود.

خرید ظروف سنگی

قیمت ظروف سنگی چقدر میباشد ؟

با توجه به میزان سنگ مصرفی و همچنین زمانی که برای طراحی و صیقل دادن یک کالای سنگی مورد نیاز است ، قیمت متفاوت خواهد بود . میتوانید با کلیک روی هر کدام از محصولات از قیمت آن آگاهی پیدا کنید .

ویژگی های ظروف سنگی اکسیر حیات

برخی از خواص محصول تولید شده با استفاده از سنگ سرپانتین:

  • حاوی آهن بسیار بالا ( به طوری که آهنربا به راحتی به آن می چسبد)
  • مفید جهت رفع کم خونی و فقر آهن (هنگامی که از این ظروف جهت آشامیدن نوشیدنی ها و یا خوردن انواع غذا مخصوصا غذاهایی که آبکی هستند استفاده می شود، یون آهن به آرامی وارد محلولِ داخل ظرف شده و با مصرف آن جذب بدن می گردد)
  • حاوی سیلیس و مواد معدنی، سیلیس از جمله مواد معدنی است که برای تقویت ناخن و مفصل ها مناسب است
  • حرارت پذیری و مقاومت بالای ظروف سنگی
  • تهیه شده از سنگ سرپانتین یک تکه
  • سنگ سرپانتین تنها سنگی است که می توان آن را به صورت مستقیم روی آتش قرار داد

خرید آنلاین ظروف سنگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + بیست =