خواص خوراکی ها, مقاله های کندو عسل

کاهش وزن با عسل طبیعی و لیمو

✅ کاهش وزن با عسل طبیعی و لیمو

ادعا شده است که مخلوط عسل طبیعی و لیموترش یک راه خانگی خیلی مؤثر برای کم کردن وزن است. این رژیم بر پایه‌ی نوشیدن یک لیوان آب ولرم بهمراه یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی و آبلیموی تازه در صبح و با شکم خالی طراحی شده است. البته رژیم عسل طبیعی و لیموترش باید با اصول دیگر کاهش وزن ترکیب شود تا از آن جواب بگیرید.

✅ چرا رژیم عسل مناسب است ؟

⬅️ خواص عسل طبیعی  عسل طبیعی منبع ریبوفلاوین، ویتامین B6، آهن و منگنز، و سرشار از ترکیبات فنلی است که بعنوان آنتی‌اکسیدانی قوی عمل می‌کند. آنتی‌اکسیدان‌ها به جلوگیری از آسیب‌هایی که توسط رادیکال‌های آزاد ایجاد می‌شوند کمک می‌کند. صدمات رادیکال‌های آزاد هم معمولاً با تصلب شرایین و بیماری‌های قلبی عروقی همراه می‌شود.

⬅️ سایت www.BabyInfoCenter.com ادعا می‌کند عسل طبیعی با حل کردن سلول‌های چربی، و عمل کردن همچون قابضی برای خشک کردن مواد چرب موجود در سلول‌های چربی، به کاهش وزن کمک می‌کند. اما این ادعا بر پایه‌ی هیچ دانش علمی نیست.

⬅️ خواص دیگر عسل طبیعی هم عبارت است از اثرات افزایش انرژی و خواص درمانی‌اش بر زخم‌ها.  خواص عسل، بسته به این است که فرآوری شده باشد یا نه. عسل خام، عسلی است که پاستوریزه، شفاف و فیلتر نشده است.

⬅️ در دائره‌المعارف مواد غذایی شفا دهنده، نوشته‌ی مایکل موری، گفته شده است که عسل خام دارای مواد غذایی سالم بیشتری است که در عسل‌های فرآوری شده از بین رفته است.

⬅️ موری در ادامه توضیح می‌دهد که عسل خام حاوی مواد گیاهی شناخته شده‌ای است که بعنوان حفاظت در برابر باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها شناخته شده‌اند.

خواص ویتامین C  آنطور که مشخص است،

۴ قاشق غذاخوری آبلیمو، نیمی از ویتامین C مورد نیاز شما در روز را تأمین می‌کند. ویتامین C نیز بعنوان یک آنتی‌اکسیدان، از شما در برابر آسیب‌های رادیکال‌های آزاد و مواد سمی محافظت می‌کند. این ویتامین به کاهش سطح کلسترول که اغلب با بیماری‌های قلبی، سکته‌ی مغزی و سرطان در ارتباط است نیز، کمک می‌کند. در دائره‌المعارف مواد غذایی شفا دهنده، کارشناس تغذیه مایکل موری می‌گوید که خاصیت اصلی ویتامین C، تولید کلاژن، ماده‌ی پروتئینی اصلی بدن انسان است. کلاژن است که بدن شما را از طریق ساختارهایی همچون غضروف، بافت‌های همبند، رباط‌ها و تاندون‌ها در کنار هم نگاه داشته است.

✅ اهمیت آب  در این رژیم

⬅️ اولین چیزی که در صبح خورده می‌شود، باید آب ولرم بهمراه آب لیمو ترش تازه و عسل طبیعی باشد. انجمن Reader’s Digest توصیه می‌کند که در روز حداقل ۸ تا ۱۲ لیوان آب بنوشید. وب‌سایت www.BabyInfoCenter.com هم ادعا می‌کند که آب به از بین بردن یبوست و پاکسازی بدن شما از سموم کمک می‌کند. آب همچنین به هضم غذا و حمل و نقل و جذب مواد مغذی و حیاتی در سراسر بدن نیز کمک می‌کند. در صورتی که به اندازه‌ی کافی آب ننوشید، بدنتان دچار کم آبی شده و دچار خستگی، یبوست و سرگیجه خواهید شد.

✅ اهمیت محتوای اسیدی

⬅️ لیمو ترش، بعنوان یک ماده‌ی غذایی خیلی اسیدی محسوب می‌شود. اسید سیتریک  آبلیمو، برای جلوگیری از ایجاد سنگ کلیه، دفع کلسیم را کاهش می‌دهد. در کتاب استاد پاک کننده‌ها، نوشته‌ی استنلی باروز، گفته شده که اسیدی بودن لیموترش، به تجزیه‌ی مخاطی انباشته شده در غشای سلولی کمک می‌کند. بهمین دلیل، باروز ادعا می‌کند که لیموترش یک پاکسازی کننده‌ی درونی عالی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − پنج =