خواص خوراکی ها

ماست چکیده

ماست چکیده

مزاج : گرم و خشک

غذائیت آن از دوغ بیشتر است.

خوردن آن با اطریفل جهت تقویت معده و با برنج یا آرد برنج بوداده برنج برای اسهال گرم مفید است.

مفید برای: تامین رطوبت بدن،تقویت اشتها،چاق کننده،تقویت قوای جنسی (در گرم مزاجان)،رفع تشنگی،

مضر برای: هضم،معده سرد،مزاج سرد،فصل زمستان،

ماست چکیده و ماست معمولی چه تفاوتی باهم دارند؟

یکی از خوشمزه ترین و مقوی ترین لبنیات ،ماست می باشد که در انواع مختلف تهیه شده و امروزه طعم های میوه ای نیز به آ افزوده شده است.ماست یک فرآورده لبنی تخمیری است و در هرم غذایی در گروه لبنیات جای دارد. این ماده غذایی نیز مانند سایر هم گروه های خود منبع بسیار خوب کلسیم، فسفر، پروتیین، ریبوفلاوین و ویتامین های گروه B به خصوص B2 و B5 است.

ماست چکیده :

ماست منبعی غنی ا زپروتئین ، کلسیم و ویتامین B2 یاریبو فلاوین است و جالب است بدانید ماست بیشتر از میزان کلسیم یک لیوان شیراست . ماست چکیده درواقع ھمان ماست ھمراه با این آب مقداری از ویتامین ھا ی موجود درماست ھم دفع می شود. به عبارت دیگر چندانی با ماست معمولی ندارد اما میزان ویتامین B2 آن چون محلول در آب است ، به نسبت رفتن آن ھنگامی است که در معرض نور خورشید قرار می گیرد. به ھمین دلیل است که در ظروف شیشه ای سبب از بین رفتن این ویتامین می شود.

گر چه کلسیم و پروتئین ماست چکیده بیشتر است اما میزان چربی آن هم بالاتر است و استفاده ی زیاد از آن می تواند چاق کننده باشد؛ به ویژه آن که لبنیات منبع اسیدهای چرب اشباع هستند. این میزان اسیدهای چرب در ماست چکیده تا حدی بالاتر است. به همین علت مصرف آن به خصوص برای کسانی که باید منابع این نوع چربی ها را محدود مصرف کنند، توصیه نمی شود. در درجه ی اول پیشنهاد می کنم ماست کم چرب مصرف کنید. البته نمی توان گفت مصرف ماست چکیده مُضر است اما باید حد تعادل را در مصرف آن رعایت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .