خواص خوراکی ها, مقاله های کندو عسل

عسل طبیعی حیات بخش و شفادهنده ترین محصول طبیعت

✅ عسل شفا بخش است :

⬅️ عسل طبیعی، یکی از حیات بخش و شفا دهنده ترین محصولات طبیعت است که از آن، با عنوان طلای طبیعی یاد می‌شود.

⬅️ عسل طبیعی که علاوه‌بر ویژگیهای غذایی و خواص مغذی که به‌عنوان محبوب‌ترین خوراکی‌ها در سبد غذایی خانواده دارد، به‌عنوان یک داروی طبیعی و بی رقیب، در درمان بسیاری از مرضها، از سوی کارشناسان و درمان‌گران طب سنتی و شیوه‌های طبیعی درمان، استفاده می‌شود.

یک مخلوط معجزه‌گر

به گفته درمان‌گران روش‌های طبیعی، مخلوط عسل طبیعی با گیاه دارچین، برای درمان بیش از ۹۵ نوع بیماری در جهان، از جمله بیماری‌های قلبی، زخم‌های سطحی، سوختگی، بیماری‌های مثانه، بیماری‌های مفصلی و استخوانی و ریزش مو استفاده می‌شود.

برای زخم‌معده‌ای‌ها

عسل طبیعی، به‌دلیل نرمی که دارد، برای انواع معده‌ها و دستگاههای گوارشی، مناسب است. حتی حساس‌ترین معده‌ها نیز قادر به هضم و جذب مواد مغذی عسل‌های طبیعی هستند. از طرفی، کالری عسل‌های طبیعی، بسیار اندک است. بنابراین، مصرف این ماده خوراکی، برای افراد دچار اضافه وزن یا چاقی، خطری ندارد.

برای رفع بوی بد دهان

موم زنبور عسل، مانند عسل، ویژگیهای درمانی متعددی دارد که یکی از کاربردی‌ترین آن‌ها، برطرف کردن بوی بد دهان است. برای این منظور، لازم است مقدار کمی از موم زنبور عسل را مانند آدامس بجویید تا بوی بد دهان از بین برود.

برای تقویت اعصاب

عسل طبیعی به جهت دارا بودن  ویتامین D و فسفر، تاثیر بسیار زیادی در بهبود عمل‌کرد اعصاب و تقویت آن دارد. همچنین مصرف مداوم آن در وعده صبحانه، می‌تواند بهترین روش برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های سیستم عصبی باشد.

برای جذب بهتر ویتامین‌ها

نرم کردن دیواره عروق خونی در بدن، از جمله ویژگی‌های منحصربه‌فرد عسل طبیعی است. نرم نگه داشتن جداره عروق، باعث می‌شود جذب سلولی بهتر انجام شود و مواد مفید و مغذی، راحت‌تر به سلول‌های بدن برسند. بنابراین، مصرف آن در کودکان و نوجوانان، به بهبود روند رشد آن‌ها کمک می‌کند.

برای تامین انرژی  عسل طبیعی

یک انرژی‌زای طبیعی است که مصرف مقدار کمی از آن، انرژی زیادی را در بدن تولید می‌کند. به همین جهت می باشد که مصرف دو قاشق غذاخوری عسل طبیعی، هنگام ضعف عمومی بدن، می‌تواند در مدت کوتاهی، موجب تقویت انرژی فرد شود. عسل طبیعی، از معدود مواد غذایی طبیعی است که خیلی سریع جذب خون شده و به عمل‌کرد بهتر اندام‌ها، به‌ویژه مغز، کمک می‌کند.

برای درمان شب‌ادراری

بسیاری از درمان‌گران طب سنتی در سراسر جهان، مصرف عسل طبیعی را موجب درمان شب‌ادراری در کودکان و خردسالان می‌دانند. برای درمان این منظور در بچه‌ها لازم است مقدار ۳۰ گرم عسل را در سه نوبت و به مدت ۱۰ روز، به کودک بدهید. مصرف این داروی طبیعی، تاثیر بسیار چشم‌گیری در کاهش میزان شب‌ادراری و برطرف شدن آن دارد.

برای درمان آلرژی فصلی

عسل طبیعی، یکی از بهترین داروهای طبیعی برای درمان آلرژی و حساسیت‌ فصلی در افراد است، اما باید توجه داشت که افراد، باید عسل تولیدشده توسط گیاهان همان منطقه را میل کنند تا به این ترتیب، از میزان حساسیت و آلرژی آن‌ها، به‌مرور کاسته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + هجده =