خواص خوراکی ها, مقاله های مسائل جنسی

سلاجیت محصول کوه های هیمالیا چه خواصی دارد ؟

سلاجیت (shilajit) :

خواص سلاجیت : مسخن ، منعظ ، مقوی باه ، کلیه و مثانه ، ممسک ، نافع پوکی استخوان ، شکستگی ، کم خونی ، صرع ، اختلال عملکرد غده تیروئید ، اختلالات عصبی ، آرتروز ، چاقی ، دیابت، استرخاء ، فلج ، سردی اعضا ، کمردرد ، درد زانو و ضعف جسمانی ، نافع نفخ معده ، افزایش دهنده حجم توده های عضلانی ، استفامت جسمانی ، کمک ترمیم زخم ها و شکستگی ، قاتل کرم شکم و روده ، کاهش دهنده استرس ، افزایش میل جنسی ، محرک قوی و طبیعی تستسترون ، کمپلکس گیاهی قدرتمند و برای نزله و زکام نیز مفید است.

از دیگر خواص سلاجیت جلوگیری از پیری زودرس می باشد و برای درمان دردهای مزمن مفید است.

روش تشخیص سلاجیت اصلی :

باید در اب حل شود

رنگ قهوه ای سوخته مایل به سیاه

در تماس با آتش خراب می شود (نوع تقلبی آن که معمولا قیرهای تقلبی هستند در اثر تماس با اتش شل می شوند ولی تغییری در کیفیت آن ها ایجاد نمی شود)

مزه آن کمی تلخ است

مصرف سلاجیت :

یک نخود سلاجیت را در یک لیوان شیر و عسل مخلوط و سپس میل کنید . با رعایت حداقل فاصله نیم ساعت قبل و دو ساعت و نیم بعد از غذا .

مصلح سلاجیت : شیر

محل پیدایش سلاجیت :

کوههای هیمالیا و نپال

منع مصرف سلاجیت :

زنان باردار ، افراد مبتلا به فشار خون و افراد مبتلا به سوء مزاج شدید گرم وخشک .

توصیه :

سلاجیت به دلیل ایجاد حرارت لطیف یکی از بهترین داروهای مقوی می باشد زیرا تمام مزاج ها می توانند از آن استفاده کنند و از آن جا که سلاجیت مرکب القوا می باشد می توان آن را با داروهای مختلف جهت علاج امراض مختلف بدرقه نمود و نیز سلاجیت یک داروی ترکیبی نمی باشد بلکه مفرد است و در ارتفاعات هیمالیا برداشت شده و سپس توسط بومی های منطفه تصفیه می شود و به بازار ارسال می گردد که افراد داروساز معمولا آن را با گیاهان دیگر جهت رسیدن به مقاصد گوناگون ترکیب می کنند که نسخ آن را می توان در کتاب قرابادین یافت که البته بیشتر نسخه ها در رابطه با مسائل جنسی می باشد.

برای احیای قوای از دست رفته بعد از نزدیکی کافی است یک نخود از سلاجیت را همراه مقداری عسل با یک لیوان شیر میل نمائید  برای افزایش زمان انزال (رفع زود انزالی) باید به مدت یک ماه روزی یک نخود سلاجیت همراه شیر خورده شود.

برای درمان دیابت همراه داروهای دیابت به صورت ترکیبی خورده شود .

برای درمان شکستگی استخوان مقداری از آن را همراه روغن زیتون حرارت داده و به صورت موصعی روی شکستگی بسته و با پارچه ای ببندید و روزانه به نخود از آن را بخورید . برای درمان پوکی استخوان کتار مصرف داروهای پوکی استخوان در طب سنتی روزی یک نخود خورده شود  برای رفع ضعف عمومی جسمانی و جنسی به مدت دو هفته روزی یک نخود همراه یک لیوان شیر خرما خورده شود.

تمامی خواص فوق در منابع طب سنتی نظیر مخزن الادویه – جلد دو قانون – تحفه و کتاب های مفردات جدید مانند کناب علم الادویه آمده است که جهت اطلاعات بیشتر می توانید بدانها رجوع کنید.

هدف ما ارائه سلاجیت با کیفیت خوب می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − ده =