خواص خوراکی ها, مقاله های کندو عسل

درمان زخم بیماران دیابتی با عسل طبیعی

✅ درمان زخم بیماران دیابتی با عسل طبیعی

⬅️ گروهی از متخصصان می گویند با مالیدن عسل طبیعی بر روی زخم فرد مبتلا به دیابت می توان از لزوم قطع یک پای عفونی جلوگیری کرد و باعث بهبود آن شد.  به گزارش خبرگزاری فرانسه از مدیسون(Madison)، پزشکی در دانشگاه ویسکانسین(University of Wisconsin) که شش بیمار دیابتی خود را از خطر قطع عضو نجات داده است، برنامه ی را برای ترویج استفاده گسترده از عسل درمانی شروع کرده است.

⬅️ در این درمان پس از برداشت پوست و باکتری مرده لایه عسل طبیعی وارد زخم می شود. جنیفر ادی پروفسور دانشکده پزشکی و بهداشت عمومی دانشگاه ویسکانسین گفت: عسل طبیعی به خاطر خاصیت اسیدی خود باکتری را از بین می برد و از بروز عوارض مقاومت باکتریایی که در مصرف آنتی بیوتیکهایی استاندارد دیده می شود جلوگیری می کند.

⬅️ وی این مطلب را برای بهداشت جهانی بسیار حایز اهمیت خواند.

⬅️ پروفسور جنیفر ادی گفت: افراد مبتلا به دیابت معمولا جریان خون نسبتا ضعیفی دارند و از آنجا که توانایی آنان برای مبارزه با عفونت کاهش پیدا می کند، زخم هایشان به سختی درمان می شود. وی اضافه کرد در جهان تقریبا هر ۳۰ ثانیه یک قطع عضو ناشی از دیابت انجام می شود.

⬅️ وی همچنین ابراز امیدواری کرد که اگر بتوان ثابت کرد که عسل طبیعی باعث شفای زخم افراد دیابتی می شود می توان امیدهای تازه ای برای بسیاری از افراد مبتلا به دیابت بوجود آورد. وی احتمال این امر را بسیار زیاد عنوان کرد.  در حال حاضر عسل درمانی در نیوزلند برای درمان زخم های بستر و در اروپا به عنوان یک نوع درمان جایگزین استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + دو =