خواص خوراکی ها, مقاله های کندو عسل

اثر عسل بر دندان درد

در این مقاله فواید عسل برای دندان و جلوگیری از پوسیدگی آنرا بیان می کنیم. عسل طبیعی بر خلاف شکر و قند سفید نه تنها هیچ ضرری برای دندان ها ندارد بلکه باعث سفید شدن دندان و محکم شدن لثه نیز می گردد. 

✅ خواص جالب عسل برای لثه و دندان

⬅️ درباره خواص عسل برای دندان باید گفت: اگر ساکارز (قند یا شکر) در دهان باقی بماند، بوسیله باکتری های لاکتیک به اسید تبدیل شده و سپس این اسید باعث فرسایش دندان ها می گردد. حال اگر بجای قند یا شکر معمولی از عسل استفاده کنیم، مانند: با ریختن یک قاشق عسل در دمنوش یا یک لیوان شیر، آنتی بیوتیک های موجود در عسل طبیعی مانع فعالیت اسید لاکتیک می گردد و در نتیجه آسیبی به دندان ها نمی رسد. این کار باعث جلوگیری از پوسیدگی دندان نیز می شود.

⬅️ همان طور که می دانید، پوسیدگی دندان ها امری بسیار شایع و فراگیر می باشد مخصوصاً در بین افرادی که از شیرینی های مصنوعی استفاده می کنند، ولی جالب است بدانید که طبق پژوهش های انجام شده، افرادی که به طور مرتب (روزانه حدود ۷۰ گرم) عسل طبیعی مصرف می کنند به پوسیدگی دندان مبتلا نشده اند و از دندان های سالمی برخوردار می باشند. همچنین، عسل طبیعی دارای قند طبیعی می باشد و به دلیل دارا بودن خاصیت ضد میکروبی علاوه بر استحکام دندان ها و جلوگیری از پوسیدگی باعث رشد استخوان ها و درمان نرمی استخوان می شود و در تقویت لثه نیز بسیار مفید واقع می شود.

✅ درمان دندان درد و تقویت لثه با عسل طبیعی

⬅️ جهت تسکین دندان درد و تقویت لثه، عسل را با سرکه سیب مخلوط نموده و هر روز صبح و شب غرغره کنید، بهتر است لثه را نیز با آن ماساژ دهید.

⬅️ توصیه شده است جهت تقویت لثه ها، عسل طبیعی را با سرکه انگور مخلوط نموده و بر لثه ها بمالند و سپس روی لثه ها ماساژ داده و این عمل را چند بار در روز تکرار نموده تا چرک ها را از بین برده و باعث ترمیم لثه ها بشود.

⬅️ برای درمان ورم لثه، موم عسل را مانند آدامس جویده و سپس موم را بیرون بیندازید.

⬅️ برای رفع بوی بد دهان، موم عسل را مانند عسل جویده و مقداری عسل را در آب حل کرده و صبح و شب غرغره نمایید.

⬅️ برای از بین بردن جرم دندان و تقویت لثه یک قسمت عسل، یک قسمت سرکه سیب و یک قاشق آرد عدس را مخلوط کرده سپس دندان ها را مسواک نمایید.

⬅️ مصرف عسل همراه شیر، آب یا زرده تخم مرغ غذای مناسبی است مخصوصاً برای کسانی که جراحی فک، دهان و دندان داشته اند.

⬅️ نوشیدن چای ولرم همراه عسل باعث محکم شدن دندان می شود و بخاطر وجود فلورین از فساد دندان جلوگیری می کند.

⬅️ برای جلوگیری از خراب شدن دندان کودکان، شیر آن ها را با عسل شیرین نمایند. نباید در روز بیشتر از یک قاشق مرباخوری مصرف گردد.

⬅️ مصرف گرده گل به همراه عسل از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند.

⬅️ برای از بین بردن جرم دندان، عسل را با سرکه مخلوط کرده و دندان ها را مسواک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =