بیماری های زنان نازایی و حاملگی, مقاله های مسائل جنسی

آسیب های رابطه جنسی در ایام قاعدگی

در این مقاله به بررسی سالم یا ناسالم بودن رابطه جنسی در ایام قاعدگی و آسیب های احتمالی ناشی از این اقدام در این ایام می پردازیم و آنرا از لحاظ علمی و اسلامی مورد بررسی قرار می دهیم.

✅ آیا داشتن رابطه در ایام قاعدگی آسیب رسان است؟

⬅️ خون محیط مناسبی برای حضور و رشد و انتقال عوامل بیماری زاست. بنابراین درصورت آلودگی یکی از طرفین به یک عامل عفونی میکروبی یا ویروسی (مثل سوزاک، سیفیلیس، کلامیدیا و عامل ایدز و ویروس تب خال) امکان انتقال این عامل به دیگری در زمان قاعدگی افزایش می یابد. علاوه بر این قاعدگی ممکن است یکی از عوامل بیرون ریختن تب خال های تناسلی در زنان باشد.

⬅️ افزایش خونریزی از علائمی است که ممکن است افراد بدین خاطر تشویق به برداشتن رحم در دوران نزدیک به یائسگی شوند. بعبارت دیگر احتمال داده شده که افرادی که حین قاعدگی اقدام به نزدیکی نمیکنند کمتر تحت عمل هیسترکتومی یا برداشتن رحم قرار میگیرند.

✅ حرمت رابطه جنسی در ایام قاعدگی در روایات

⬅️ امام صادق (علیه السلام): زن که حائض شود، بر همسرش حرام گردد که با او از شرمگاه، کاری کند؛ چرا که خداوند متعال فرموده است: ولا تقربوهن حتی یطهرن؛ نزدیکشان نشوید تا پاک شوند.

تفسیر العیاشی، ج1، ص 110، ح 329

⬅️ امام باقر (علیه السلام): درباره زنی که در آخرین روزهای عادتش خونریزی وی قطع می شود؛ اگر شوهر وی به چیرگی شهوت گرفتار آمد، به زن بگوید که شرمگاه خویش را بشوید. سپس، پیش از آنکه غسل کند، اگر خواست، به او دست بزند.

الکافی، ج 5، ص 539، ح 1

⬅️ به نقل از عبدالمالک عمرو – از امام صادق (علیه السلام)پرسیدم: همسر زن حائض، چه بهره ای از او دارد؟ فرمود: هر چیزی، مگر خودِ پیش!

الکافی، ج 5، ص 538، ح1

⬅️ پیامبر اکرم (صلوات الله علیه و آله): هرکس با زن خود در حالیکه وی حائض است، آمیزش کند و فرزند جذامی یا پیس، زاده شود، مبادا جز خود را نکوهش کند.

من لا یحضره الفقیه، ج1، ص 96، ح 201

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − هشت =