بیماری های داخلی گوش حلق و بینی

گوش از مشکلات بدن می گوید!

در این مقاله به بیان علائم بیماری هایی که در بدن به وجود می آید و گوش آنها را نشان می دهد! به وجود آمدن برخی علائم در بدن، نشان دهنده بروز برخی بیماری ها در بدن است که اکسیر حیات این بیماری ها را در این مقاله معرفی و تشریح خواهد کرد.

✅ تغییرات گوش

⬅️ گاهی تغییراتی در برخی اعضای ما به وجود می آید مانند سرخ شدن، التهاب، گرم، سرد شدن و … که باید به آنها توجه داشته باشیم. ما باید توجه ویژه ای به تغییراتی که در بدن رخ می دهند، به ویژه اگر قابل مشاهده باشند، داشته باشیم زیرا به طور معمول نشانه ای هشدار دهنده از مشکلات سلامت جدی هستند که درون بدن رخ می دهند. حتی گوش های ما می توانند برخی مشکلات سلامت را آشکار سازند یا آنها را پیش بینی کنند.

⬅️ گوش های ما از زمانی که متولد می شویم زیاد تغییر نمی کنند، به استثنای اندازه آنها که با افزایش سن بزرگتر می شوند. همه ما از شکل های مختلف گوش برخوردار هستیم و می توان آنها را مشابه با اثر انگشت دانست.

لاله های گوش مغلوب آنهایی هستند که به صورت مستقیم به سر متصل شده اند. از سوی دیگر، لاله های گوش آویزان که به نام لاله گوش آزاد شناخته می شوند، یک صفت غالب هستند.

 

✅ علائم بیماری ها در تغییرات در گوش!

⬅️ اگر متوجه شدید گوش های شما به طور مداوم رنگ پریده هستند این شرایط می تواند نشانه ای از کمبود ویتامین C یا ویتامین D باشد. همچنین، گوش های رنگ پریده می تواند نشانه ای از کم آبی بدن باشد.

⬅️ چین و چروک قطری لاله گوش می تواند نشان دهنده خطر بالای ابتلا به بیماری های عروق کرونر باشد.

⬅️ اگر غضروف گوش شما ملتهب و قرمز شده است، این شرایط می تواند نشان دهنده مواجهه با یک بیماری که به نام پلی کاندرایتیس عود کننده شناخته می شود، باشد، که در حقیقت یک اختلال مزمن غضروف است.

⬅️ قرمزی مداوم گوش ها می تواند نشانه ای از یک مشکل سلامت داخلی مانند بیماری کلیه باشد.

⬅️  درد مکرر گوش می تواند نشان دهنده یک مشکل در دهان شما باشد زیرا مفصل تمپوروماندیبولار که آرواره را به استخوان متصل می کند در مقابل هر یک از گوش ها قرار دارد. این به معنای آن است که اختلالات مفصل فکی گیجگاهی می توانند گوش درد را هنگام جویدن، صحبت کردن یا باز کردن دهان برای مسواک زدن موجب شوند.

⬅️  رنگ گوش های شما می تواند نشان دهنده بسیاری از مشکلات سلامت باشد. همان گونه که پیش از این اشاره شد، گوش های قرمز نشان دهنده مشکلات کلیوی هستند. رنگ قرمز تیره نیز می تواند نشان دهنده از دست دادن حافظه، سردردهای مداوم یا مشکلات مغزی باشد.

پس باید همواره در مقابل به وجود آمدن تغییرات در رنگ و ظاهر گوش، به بررسی علل ایجاد مشکل و بیماری احتمالی بپردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 9 =