بیماری ها و راه های درمان آن ها

پاکسازی ریه با طب سنتی

❌ ریه چیست و وظیفه آن چیست ؟

ریه عضوى است ظریف و حساس که مبارزه با هواى آلوده بزرگترین وظیفه آن است. ریه باید با میکروب‎هاى هوا به شدت مبارزه کند تا از آلودگى خون که براى تغذیه سلول‎هاى بدن به کار مى‎رود جلوگیرى نماید.

هواى مرطوب و گرم براى ریه بهتر است و همین غدد اشک که چشم‎ها را مرطوب مى‎کنند و شستشو می‎دهند و غدد مترشحه مرطوب دیگر در بینى و گلو، ایجاد مایعى سیال نموده و در تصفیه هواى تنفس ریه کمک مى‎کنند. اگر تنفس هواى بد، با نیکوتین سیگار ادامه پیدا کند به کلى سلول‎ها از بین مى‏روند و تنفس فوق‎العاده مشکل می‎شود. با پا به سن گذاشتن هم قدرت اعمال تنفسى کمتر می‎شود. براى حفظ سلامتى ریه‌ها و طول عمر بیشتر هواى سالم در بهبود ریه مؤثر است. گردش در هواى آزاد، کوهنوردى، و شنا ریه را وادار به تنفس عمیق می‎کند.

شما باید هر روز ریه را تمیز و تهویه نمایید و گمان نکنید که با عمل بازدم، ریه خالى و از گاز کربن و میکروب پاک می‎شود. با عمل بازدم سعى کنید تمام هواى آلوده شش‎ها را به خارج برانید.

منظور از این پاک کردن اکسیژن رسانی به ریه و کبد است. برای اشخاصی که سیگاری هستند ونایژه‎هایشان بیمار است، اشخاصی که عفونت ریه دارند، اشخاصی که ریه‎هایشان آب آورده است، کسانی که کبد چرب دارند، حتی اشخاص سالم برای اینکه از بیماری‎های ریه پیشگیری کنند، شستشو و پاکسازی کبد لازم است.

❌ پنومونی:

پنومونی یک ریه چرک کرده است که باعث متورم شدن کیسه های کوچک هوایی در ریه ها می‎شود. در این وضعیت کیسه های هوایی انباشته از مایعات و عفونت شده و نخستین چیزی که رخ می‎دهد سرفه‎های همراه با خلط و چرک است، ولی تب، لرز و تنگی نفس نیز در پی این علائم بوجود می‎آید.

انواع متعددی از باکتری‎ها، ویروس‎ها و قارچ‎ها می‎توانند عامل شروع کننده پنومونی در افراد باشند.

بیماری پنومونی را بسته به شدت و علت بیماری می‏توان یک بیماری خفیف، شدید و یا حتی تهدیدکننده زندگی در نظر گرفت.

پنومونی معمولاً در نوزادان، کودکان و افراد مسن تر از ۶۵ سال و همچنین افرادی که به مشکلاتی نظیر ضعف سیستم ایمنی بدن دچار هستند، جدی تر و خطرناک تر خواهد بود.

❌ عوامل تشدیدکننده این بیماری:

•    سیستم ایمنی ضعیف مثلا به دلیل بیماری هایی نظیر ایدز، پیوند عضو، شیمی درمانی و یا مصرف طولانی مدت داروهای کورتونی
•    سیگار کشیدن که به خودی خود دفاع طبیعی بدن در مقابل باکتری‎ها و ویروس‎ها را از بین برده و زمینه را برای ابتلا به پنومونی فراهم می‎کند.

❌ خونریزى از ریه:

این بیمارى مخصوص اشخاصى است که عروق ریوى آنها مختل و کم خون شده است و اغلب از ریه آنها خونریزى می‎شود.

❌ روش‎های درمان عفونت ریه:

⬅️ ریه یکی از مهم‌ترین اعضای بدن است که بزرگ‌ترین وظیفه آن مبارزه با هوای آلوده است، اما ریه‌ها از عفونت‌ها در امان نیستند به همین دلیل برخی عفونت‌های سطحی را می‌توان با کمک آنتی‌بیوتیک‌ها درمان کرد. اگر قصد ندارید از آنتی‌بیوتیک‌های شیمیایی استفاده کنید، طب سنتی راه دیگری به شما پیشنهاد می‌کند. برای ضدعفونی کردن ریه از عفونت می‌توانید از دم کرده پونه استفاده کنید. یک قاشق چای‌خوری پونه را بهمراه یک لیوان آب جوش بگذارید بین‌10 تا 15‌دقیقه دم بکشد و سپس صاف کرده آن را همراه با عسل روزی سه بار میل کنید.

⬅️ سیر براى مجارى ریه، ضد عفونى کننده قوى است و مصرف آن بسرعت، خلط سینه را کم می‎کند.

⬅️ جوشانده برگ‎‌هاى کرفس به مقدار سى گرم در یک لیتر آب مخلوط با شیر در بیماری‌هاى ریوى دارویى عالى است.

⬅️ ضماد تخم بزرک، براى رفع ورم‎هاى ریوى نافع است.

⬅️ لیمو خونریزى ریه را شفا مى‌بخشد.

⬅️ آویشن تازه یا خشک در عفونت‎هاى ریوى مصرف می‎شود.

⬅️ جعفرى را خرد کنید و در شیر گرم بریزید و صبح ناشتا بخورید براى معالجه نزله‌هاى ریوى مفید است.

⬅️ آب هویج خام که صبح ناشتا، بطور ساده یا با شیر مصرف شود، در رفع ترشحات ریه‌ها فوق‎العاده مؤثر است و آن را در اختلالات ریوى تجویز مى‌کنند.

⬅️ مصرف سیب را به اشخاصى که دچار امراض ریوى شده‌اند توصیه مى‌کنند.

⬅️ براى معالجه تورم ریه‌ها باید جوشانده سیب و شیرین بیان را مصرف کنید. بدین صورت که سیب را قطعه قطعه کرده و با پوست به مدت یک ربع ساعت در یک لیتر آب بجوشانید و کمى شیرین بیان به آن اضافه کنید.

⬅️ خوردن روغن زیتون، شخص را از ابتلا یه امراض ریوى مصون نگه می‌دارد.

⬅️ جوشانده عناب خشک در آب براى ریه مفید است.

⬅️ جوشانده بنفشه براى ریه‌ها مفید است.

⬅️ اسطوخودوس ضدعفونى کننده براى بیماری‎هاى ریوى مفید است.

⬅️ آلو خشک(بخارا): این خشکبار از نظر پتاسیم غنی بوده و در نتیجه برای کسانی که فشار خون بالا دارند، بسیار مناسب است. به علاوه، در آلو بخارا مقدار زیادی نیاسین، ویتامین آ و ویتامین ب۶ وجود دارد. همچنین در آلو بخارا، یک ماده شیمیایی به نام هیدروکسی فنیلی ساتین hydroxphenylisatin وجود دارد که موجب تحریک عضلات نرم روده بزرگ و کارایی بیشتر آنها شده و در نتیجه، شستشوی ریه و کبد بسیار مفید می‎باشد.

اما قوی ترین آنتی بیوتیک طبیعت بره موم است:

بره موم توسط زنبور عسل تولید می‎شود و در کندو جهت عایق کاری کندو و حفاظت کندو از بیماری و سرما توسط زنبوران استفاده می‎شود. جهت پاکسازی بدن از عفونت، از بره موم هر 6 یا 8 ساعت به اندازه یک نخود بصورت مضمضه در زیر زبان استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =