خواص نوره واجبی پودر موبر

خواص آرسنیک موجود در نوره

✅ آرسنیک سرطان خون را درمان می کند !

دانشمندان نشان داده‎اند که چگونه آرسنیک که در قرون وسطی یک سلاح کشنده تلقی می‎شد، با هدف قرار دادن و کشتن پروتئین‎های خاصی که عامل بقای سرطان است، سرطان کشنده خون را از بین می‎برد.

⭕️ “ژانگ شیووی” از یک آزمایشگاه “مدیکال ژنومیک” در شانگهای واقع در چین، گفت: مطالعه ما نشان داد که چگونه آرسنیک مستقیماً این پروتئین‎ها را هدف قرار می‎دهد و آنها را می‎کشد.

⭕️ وی افزود: برخلاف شیمی درمانی، عوارض جانبی آرسنیک (در درمان سرطان خون) بسیار اندک است. ژانگ خاطر نشان کرد: استفاده از آرسنیک برای از بین بردن سرطان خون باعث ریزش مو یا از بین رفتن فعالیت مغز استخون نمی‎شود.

⭕️⭕️⭕️ آرسنیک که به دلیل خواص سمی بودنش معروف است در گذشته “پادشاه سموم” تلقی می‎شد زیرا آثار سمی آن علائمی شبیه وبا دارد و اغلب قابل تشخیص نیستند. ⭕️⭕️⭕️

☑️ با این وجود در چین از مدت‎ها پیش از آرسنیک با دو هدف استفاده می‎شد. در این کشور علاوه بر استفاده از آرسنیک برای اهداف مسمومیت عمدی دست کم برای دو هزار سال در طب سنتی چین مورد استفاده قرار گرفته است. در سال 1992، گروهی از پزشکان چینی گزارش دادند که چگونه از آرسنیک برای درمان لوسمی پرومیلوستیک حاد(APL) ، یک نوع سرطان خون و مغز استخوان استفاده شد که به شکل شگفت انگیزی توانست سطح درمان این بیماری را در چین به 90 درصد برساند.

☑️ ژانگ و همکارانش در مقاله‎ای توضیح دادند که چگونه با استفاده از تجهیزات جدید مشاهده کردند که آرسنیک بر پروتیئن‎های خاصی که موجب بقای سرطان می‎شود، حمله می‎کرد.

☑️ ژانگ گفت: این موضوع نشان می‎دهد که چگونه از فناوری غرب می‎توان برای یافتن اسرار طب چینی استفاده کرد. وی افزود: با وجود اینکه کشورهای بسیاری در حال استفاده از آرسنیک برای درمانAPL  هستند اما برخی کشورها همچنان نسبت به این ایده مقاومت می‎کنند.

☑️ در بیماری APL تولید گلبول‎های قرمز خون و پلاکت‎ها کاهش می‎یابد که نتیجه منجر به کم خونی و Thrombocytopenia خواهد شد و مغز استخوان توانایی خود را در تولید سلول‎های سالم خونی از دست خواهد داد تا دهه 1970 بیماری APL ، صد درصد کشنده بود و درمان مؤثری برای آن وجود نداشت.

☑️ ژانگ گفت: نتیجه بالینی آرسنیک در درمان بسیار امیدوار کننده بود و این سم مهلک بیش از 90 درصد از مبتلایان به APL را در چین را درمان کرد.

☑️ نوره اکسیر حاوی زرنیخ بوده و در زرنیخ درصدی آرسنیک موجود است. این آرسنیک باعث می‎شود تا افرادی که از نوره استفاده می‎کنند از ابتلا به سرطان در امان باشند، جالب اینجاست که در روایات آمده است که هنگام استعمال نوره مقداری از آن را به نوک بینی خود بمالید، اینکار باعث می‎شود بوی نوره استشمام شود و همین بو باعث می‎شود تا بدن در مقابله با سرطان مقاوم گردد.

⬅️⬅️⬅️ در نوره اکسیر از زرنیخ سرخ و زرد استفاده می‎شود که حاوی بیشترین میزان آرسنیک می‎باشد. ➡️➡️➡️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =